Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Wilcza Biblioteka - Niezbednik (Ważny)
Strona:  poprzednia  1  2  3 ... 6  7  8  9  następna 
Mistral #106
Członek przez Maj 2010 · 996 postów · Położenie: Południe Europy
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 90450
Jakby co to możesz liczyć na uwagi i komentarze.  :-)

Jako pierwsze proponuję dodać ekwipunek z Kiathle i całej reszty.
I może skatalogować pracusiów - jak by ci się chciało.  ;-)
[Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Awatar
cieniostwor #107
Członek przez Lip 2010 · 1573 posty
Członkostwo w grupach: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Ogólnie problem jak to zwykle bywa leży w danych (część brakujących mam) - jak skończę to dodawać będzie można wszystko. Na chwilę obecną można dodawać biżuterie po zalogowaniu. I powiem szczerze wolałbym uniknąć dodawania wszystkiego czego nie ma bo to sporo klikania będzie ;) Dobrze jakby ochotnicy pomogli. Ale na biedę powoli to dodam.

O co chodzi w katalogowaniu pracusiów? Jakie prace gdzie się pojawiają? To można dodać tylko szczerze to nie do końca wiem jakie dane tam prezentować i jak. Preferowana forma to tabela czyli jak? Kolumna "miasto" i "Dostępne prace" czy trzecia kolumna jeszcze z wymaganiami?

Myślałem też o podobnej tabeli dla przygód czyli miasto, nazwa przygody, krotność. Tabela ubrań - analogicznie do pancerzy. Tabela trenerów jako lokalizacja, trener. Jeszcze można dodać rzemieślników: miasto, rzemieślnik.
[Obraz: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Mistral #108
Logowanie dla tych osób które mogą dodawać informacje do niezbędnika to całkiem dobry pomysł. Zobaczyć może każdy, ale dodać tylko ci którzy zostali zaproszeni  :-) (jeśli tak to wyślę do Kamesenin prośbę o autoryzację).

Katalog pracusiów mógłby wyglądać tak, że jako główne masz nazwę pracy (myślę że sensownie by było przeznaczyć na to dwie lub trzy kolumny, ponieważ niektóre prace są łączone z innymi i ułatwi to wyszukiwanie), a później miasto występowania, potrzebny skill żeby rozpocząć, a może nawet częstotliwość występowania (przybliżoną oczywiście - chociaż niektóre prace da się określić całkiem dobrze kiedy mniej więcej się pojawią). Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić miejsca na zarobki przy skillu 0.
Awatar
cieniostwor #109
Dokładnie tak jest. Zalogowani mogą dodawać i usuwać wyniki (na razie tylko biżuterie, zabrzmię jak mistrz V ale to sporo zabawy żeby taki kod dopisać ;) zwłaszcza dla mnie gdy większości szukam w podręcznikach online i na forach). Robiłem to tak że nie ma problemu żeby każdy musiał się logować żeby zobaczyć ale wtedy pojawią się rangi. Bo dodawać każdy to jednak nie może ;). Tylko skoro V nie uważa tego za konieczne a i wilki jakoś nie oponują to po co komplikować. Dobrze jest jak jest.
Teraz zajmę się broniami - więc w najbliższym czasie je będzie można dodawać, później pancerzami i czarami. Jak to będzie zacznę dodawać  to czego w ogólne nie ma (stroje,trenerzy,prace) od razu z opcją dodawania oczywiście.
Powiem szczerze że to ma szanse działać tylko w tej formie. Inaczej to ciągłe kłopoty bo komu będzie się chciało specjalnie iść do jakiegoś miasta i sprawdzać ofertę, wysyłać ją mi żebym ją dodał. A tak jak ktoś gdzieś siedzi to może uzupełnić - pójdzie gdzie indziej uzupełni znów trochę. Z czasem będzie kompletny i aktualny.

Co do pracusiów. W zasadzie można i tak. Myślałem żeby nie komplikować i wpisywać w kolumnę np. Piekarstwo[0] Piekarstwo[12] - wtedy sortowanie alfabetyczne i tak to zgrupuje obok siebie (jeśli praca będzie wymagać kucharstwa [12] i piekarstwa[0] to szukając piekarstwa trzeba będzie posortować po drugiej specjalizacji i poszukać) . Wtedy potrzebna jest jeszcze tylko kolumna "miasto" i powinno być czytelne. Co do częstotliwości - to będzie problem. Musiała by być opcja uaktualniania bo to ani liniowe ani za pewne stałe w długiej perspektywie.
Awatar
Urdithandara #110
Członek przez Sty 2007 · 1168 postów · Położenie: ZAMOŚĆ!!
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
Mi osobiście najbardziej w Niezbędniku brakuje swoistego "poradnika nooba", czyli spisu questów typu "core", które się opłaca robić na danym levelu. Wyglądałoby to w sposób następujący: Utreed [Polowanie na króliki-kałamarnice] level 5-10 z powodu exp. Kowd [Praca w burdelu] level 10-15 ze względu na skill.  Sam jestem osobą solidnie zacofaną w rozwoju postaci i osobiście nie mam pojęcia o istnieniu ogromnej ilości "ważnych" questów, które pewnie przegapię a pomogłyby mi one w szybszym awansie albo innych tego typu fetyszach.
Awatar
cieniostwor #111
Trochę chyba "przesadne" ułatwienie. Sam nie znam wszystkich przygód powtarzalnych a tym bardziej nie wiem które się opłacają. Jednak mi wystarczyłaby już lista przygód z każdego miasta z oznaczeniem powtarzalna, odnawialna, jednokrotna - wtedy nawet taki leń jak ja pójdzie i sam sprawdzi te powtarzalne (chyba wcale nie jest ich tak dużo co nie  <_< ). W sumie to nie wiem ile takich jest ale ile może być? 20? Da się obejść świat i sprawdzić.
A te które warto robić na samym początku (gdy zwiedzanie świata jest kłopotliwe) to chyba mistrz V planuje "wskazać" w updacie nad którym pracuje.
Awatar
Urdithandara #112
Członek przez Sty 2007 · 1168 postów · Położenie: ZAMOŚĆ!!
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
To ma być jakiś update? God damnit.
Swoją drogą, ciekawe czy za rok, czy może za dwa...
Awatar
cieniostwor #113
jakby ktoś chciał pomóc w uzupełnianiu niezbędnika to czekam na posłańca. ;)
Na chwilę obecną można uzupełniać wszystkie tabele widoczne dla niezalogowanych.
Mistral #114
Daj id na które można posyłać gołębia, lub pisz co mam robić na moje id [12803]. Mam teraz więcej wolnego więc coś się tam uzupełni.

Btw.
Czy mógłby ktoś "dla sprawy" zrobić parę screenów z ekwipunkiem Z Kiathle, Byromi i tej trzeciej wioseczki ostatnio dodanej? Wydaje mi się że to jest teraz dla graczy najbardziej interesujące. Dzięki.
id 12803 (wtedy mogę wysłać mail) lub poprzez jakiś filestore.
Awatar
cieniostwor #115
Posłaniec poszedł jest konto i źródełko danych też jest.  ;-)
Mistral #116
Ok, kilka uwag:

1. Niektóre wpisy z niezbędnika nie zgadzają się z notatkami od Maniollo. Np:
Cytat za niezbędnik:
Łuk Oblężniczy     Drowskie     Hikora     Arunda     Zwyczajna     2     41     28 zł 89 sr 60 md     2     179   25-61    36     17
Cytat za Maniollo:
Łuk Oblężniczy    Drowskie    Hikora    Arunda    Zwyczajna    2    43    28 zł 89 sr 60 md 2     325    25-68      40    17
Vand coś tam edytował w łukach i kuszach, więc najlepiej jak ktoś kompetentny sprawdzi która wersja jest właściwa.

2. Czy da się jakoś edytować wpisy?
3. Gdy się zaloguję i próbuję sortować rekordy wg np miejsca, to skrypt nie reaguje.
4. Wpisałem część tekstu z notatek, ale widzę, że niektóre już są w bazie danych. Warto określić co jeszcze potrzeba do wpisu. Na razie więc wpisuję kusze i te będą uzupełnione, później pewnie łuki, bo są razem pomieszane.
Wpisywanie jest całkiem wygodne z bo z kliknięciem pierwszej litery i zaznaczeniem myszką idzie to dość szybko.
Awatar
Vandhall (Administrator) #117
Członek przez Sty 2007 · 4380 postów · Położenie: Kathanorn
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Użytkownicy
Szykuje się zmiana w pierścionkach i amuletach - więcej mana oraz dojdą pierścionki z unikami dystans ;)
[Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Ten post ostatnio był zmieniany przez Vandhall o 28.02.2014, 10:52.
Awatar
merowe #118
Tytuł użytkownika: Smutny
Członek przez Sty 2007 · 2163 posty · Położenie: Zamość
Członkostwo w grupach: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
chyba wrócę do trenowania regeneracji swoją bryganką bo ma to wreszcie sens :)
Wolfstark #119
Członek przez Lis 2009 · 549 postów
 Jeśli to mają być tylko pierścionki i amulety to najlepiej aby dawały 50-75 uników dystans bo inaczej nie ma to najmniejszego sensu i szkoda twojej roboty.Bierz też pod uwagę fakt że w żaden sposób nie da się tego ćwiczyć a tylko szczęście wpływa na pomyślne uniknięcie pocisku.
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Troll Zhounk potężnym uderzeniem --===EKSTERMINUJE===-- przeciwnika na 325 punktów! Wolfstark otrzymuje 306 ran.
PRZYCIĄĆ UJEMNY MODYFIKATOR DO UMIEJEK Z PENETRACJI!!
Maniollo #120
Członek przez Mar 2007 · 2590 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
W odpowiedzi na post #116
Mistral, ten łuk w moich 'notatkach' jest prawidłowy.
Ogólnie to u mnie brakuje pancerzy metalowych z Kiathle i Byromii oraz pojedynczych czarów i kosturow z gildii magów z 125 poziomu. Jak Vand doda te nowe pierścionki to pewnie przejdęs ię do Kiathle żeby je sprawdzić to mogę też zrobić zrzuty pancerzy, choć ostrzegam że z pancerzami jest trochę więcej roboty i mi się już nie chciało ręcznie ich wpisywać.
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3 ... 6  7  8  9  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 238 ms (132 ms) · 144 zapytań do bazy danych w czasie 17,2 ms
Bieżący czas: 20.04.2018, 17:14:39 (UTC +01:00)