Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Przygoda na drugi awans - Giermek
Uwagi i zażalenia
Strona:  poprzednia  1  2  3 ... 8  9  10  11  12  następna 
Awatar
Ystredd #136
Członek przez Kwi 2010 · 316 postów · Położenie: Na Mazurach
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 71118
Cytat za Tarhin:
Cytat za Ystredd:
    żadnych defów nie użyłem. Ystredd gardzić magią  :-)
Czyżbyś zostawił manę na offy? I to jest sposób, chociaż chyba troszkę mniej skuteczny nie w przypadku Wyjca.
No i parowanie... ja przyjąłem inną taktykę i mogę powiedzieć, że mój rekrut miał tyle co ty po jakichś czterech czy pięciu tygodniach przygody w Idarionis. Ale pewnie SB wyrówna wszystko.

Jak gardzić magią to na całego. Ystred gardzić i defami i offami. (popatrz na ilość many w ostatniej turze)
A parowanie owszem... Kiepsko wyszło, bo dłuższy czas latałem jak to się mówi bez zbroi no i uniki szły, a parowanie ni. Teraz jak mam zbroję parowanie się wyrówna po jakimś czasie.

EDIT: Z tego co się dowiedziałem magia jest raczej niezbedna... No cóż. Pójdę kiedyś do dobrego nauczyciela i podbiję magic do 50-60 skilla, większość defów wejdzie.
[Obraz: http://img838.imageshack.us/img838/2922/nazwyqd8.png]
Ten post ostatnio był zmieniany przez Ystredd o 15.01.2011, 18:27. Łączna ilość zmian tego postu: 5.
rademenes #137
Członek przez Lip 2010 · 25 postów · Położenie: Olecko
    Ha, kilka podejść i w koncu:
Tura: 30
    Kayoshi Hp: 9 Mana: 2 Stamina: 32 Pozycja: [1,2]
    Wyjec Hp: 11 Mana: 23 Stamina: 398 Pozycja: [1,2]
    Obrażenia 8 zadane przez Wyjec zostały całkowicie stłumione przez pancerz Kayoshi!
    Uderzenie Kayoshi trochę rani przeciwnika na 13 punktów! Wyjec otrzymuje 11 ran.
Wyjec zostaje pokonany!!!

Wybrałem wariant ponad 100 AC i jak widac warto było.
Awatar
Aderon #138
Członek przez Mar 2008 · 165 postów
I to na 20 levelu, gratuluję! ;) Możesz wypisać skille, trafienie, obrażenia i AC dla potomnych.
rademenes #139
Członek przez Lip 2010 · 25 postów · Położenie: Olecko
Skile bardzo zbliżone do giermka Ystredd, ale nie bede wklejał bo nie chcę żeby elitarność spadła.Wydaje mi sie ze te 114-115 AC to podstawa aby za ktorymś podejsciem wygrac z Wyjcem. No i oczywiscie trafienia też sa ważne.
Awatar
Ystredd #140
Członek przez Kwi 2010 · 316 postów · Położenie: Na Mazurach
Małe sprostowanie: Do giermka Ystredd sprzed dwóch miesięcy  :-p
I gratuluję awansu
[Obraz: http://img838.imageshack.us/img838/2922/nazwyqd8.png]
Ten post ostatnio był zmieniany przez Ystredd o 18.01.2011, 16:08.
Elnarot #141
Członek przez Wrz 2008 · 377 postów · Położenie: Łódź
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Tak sobie czytam o waszych giermkach i mnie taka refleksja naszła. Jak mój pierwszy rekrut stawał się giermkiem miał 28 poziom i niesłabe skille. A i tak ciężko mu było, oj ciężko. Teraz przeglądam skille świeżych giermków i chyba wyjec został jakoś przycięty :D
w każdym razie mam teraz rekruta na 19 poziomie i niecny plan - przejść wyjca bez zbroi, w wersji, że tak powiem, na Marqsa. Jak będzie - się okaże się :D
Awatar
Aderon #142
Członek przez Mar 2008 · 165 postów
Czy przycięty - wątpię. Wielkiej filozofii w tym nie ma: obrażenia ma niskie, więc przez dobry pancerz się po prostu nie będzie przebijał. Jeśli kandydat posiada słabe skille, to trafiać w ducha będzie rzadko, do tego będzie od niego zbierać razy i wykonywać unik czy sparowanie raz na kilkanaście tur. Jeśli jednak opancerzy się odpowiednio, to te gigantyczne trafienie nic suce nie da, skoro zada góra 5 obrażeń na turę. A rekrut trafi raz na jakiś czas, aż w końcu zafunduje duchowi ponowną śmierć.

Mój giermek także bardzo ceni sobie pancerz. Miesiąc temu, gdy ubiłem Wyjca, miał 117 AC (razem z czarami). Obecnie ma 132 (prawie, tylko na naramienniki uzbiera) i jest to pancerz dobrej jakości. Policzyłem, że dla całego zestawu (biżuterii, wytrzymałości i czarów nie uwzględniałem) każde 3 punkty AC są opłacane 4 punktami CAP (100 AC i 133 CAP).

Zapuszkować się też trzeba umieć odpowiednio, by sprzęt służył dłużej niż "byle do awansu". No i szlifować trafienie, bo te wszystkie duchy i zjawy może i się przez pancerz nie przedzierają, ale kondycja pada błyskawicznie, a te wciąż unikają.

A do przyszłych giermków. Najłatwiejsza droga to zainwestować w AC. W Wilczym Niezbędniku łatwo znaleźć tanie perełki, wystarczy sortować według cen, a następnie wypatrywać wysokich wartości pancerza. AC na poziomie właśnie około 116 (może być więcej, ale nie polecam mniej). Do tego trafienie, myślę, że 80-85 wystarczy, a to się raczej da osiągnąć bez specjalnego skillowania, ot, "z rozbiegu". Całą resztę można zupełnie olać. Nie przejmujemy się szybkością. Obrażenia niech będą po prostu przyzwoite - nie trzeba jakoś specjalnie ich śrubować, bo Wyjec pancerz ma prawie żaden.

Jest to typ przeciwnika, który uderza bardzo celnie, ale słabo. Źle znosi obrażenia, ale świetnie ich unika. Można więc albo ambitnie postanowić sobie "będę celniejszy i zwinniejszy!", albo zamiast mocować się z Wyjcem na jego regułach, uderzyć w słabe punkty ;)
Ten post ostatnio był zmieniany przez Aderon o 19.01.2011, 07:30. Łączna ilość zmian tego postu: 2.
Awatar
Aayren ili Essen #143
Członek przez Lip 2007 · 1575 postów · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Cholernie dobrze powiedziane Aderon!
[Obraz: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
khets #144
Członek przez Lip 2008 · 262 posty · Położenie: Zamość
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
W nocy banshee będzie siedziała cicho ;)
"Wyjec ubity
Wyjec odesłany w zaświaty. Teraz prędko do Modaam, po nagrodę - promocję na giermka. Tylko, te 10 srebrników..."
parametry postaci
    Uniki 25 (62) +97%
    Magia 14 (34) +83%
    Maczuga 71 (69) +78%
    Parowanie 53 (53) +73%

Traf. wr
    84
Obraż. wr
    5-16
Unik wr
    34
Życie
    152+30
Mana
    62
Kondycja
    132
Pancerz
    107 [8-13]
Szybkość
    27/91
Wsp.szyb.
    258/237/---
Udźwig
    -9[-4.6%]
czary
wigor

Druga postać postawiła na metodę słabszego pancerza ok 70 i wysokich trafień ma coś już ok 105 (walczy mieczem), rekordowo wyjcowi zostało 7 hp. Za jakiś czas pewnie da radę ubić banshee.
Awatar
merowe #145
Tytuł użytkownika: Smutny
Członek przez Sty 2007 · 2163 posty · Położenie: Zamość
Członkostwo w grupach: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
W odpowiedzi na post #137
Cytat za rademenes dnia 15.01.2011, 16:51:
    Ha, kilka podejść i w koncu:
Tura: 30
    Kayoshi Hp: 9 Mana: 2 Stamina: 32 Pozycja: [1,2]
    Wyjec Hp: 11 Mana: 23 Stamina: 398 Pozycja: [1,2]
    Obrażenia 8 zadane przez Wyjec zostały całkowicie stłumione przez pancerz Kayoshi!
    Uderzenie Kayoshi trochę rani przeciwnika na 13 punktów! Wyjec otrzymuje 11 ran.

Wybrałem wariant ponad 100 AC i jak widac warto było.

gratuluje uczniu :) powodzenia na dalszej drodze rycerskiej. awans na 50 lvl nie powinien sprawiać Ci specjalnych problemów :) tam tylko dobre dmg jest potrzebne :)

Khets. tobie też gratuluje :)
Infernus #146
Członek przez Wrz 2010 · 182 posty · Położenie: Ulikowo
co się teraz porobiło rycki z toporami i maczugami biegają :D
[Obraz: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg][Obraz: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiarch.jpg][Obraz: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminimonk.jpg]
khets #147
Dzięki Merowe.

Mój giermek woli przywalić morgensternem zamiast mieczem, lepszy efekt ;)  Zdziwiło mnie tylko, że pomimo dołączeniu do giermków nadal jestem pierwszy w używaniu tej broni.
Awatar
Amsun #148
Tytuł użytkownika: Sunset Haste
Członek przez Lip 2007 · 1088 postów · Położenie: Wiocha of Głogowo
Raczej dlatego, że nikt inny obuchów nie używa...
Ja w toporze też jestem najlepszy  :-D
Radość, która zwalcza złość. Tego nigdy dość!
Istota wyższa zarządzająca losami: człeka Twardziela, człeka Weterana, człeka Rycerza, człeka Kleryka, elfiej Magiczki, elfiej Łuczniczki, kobiety Mniszki, elfa Wojownika.
khets #149
I znowu się udało.
Uderzenie Ellenora rani przeciwnika na 17 punktów! Wyjec otrzymuje 13 ran.
    Uniki 33 (66) +50%
    Magia 17 (33) +61%
    Miecz 83 (80) +51%
    Parowanie 55 (53) +34%
Traf. wr
    107
Obraż. wr
    6-17
Unik wr
    54
Życie
    162+51
Mana
    33
Kondycja
    131
Pancerz
    77 [6-10]
Szybkość
    44/121
Wsp.szyb.
    236/233/---

Ale giermkiem jeszcze nie będę mam tylko 8 sr.
Awatar
Storm #150
Członek przez Sty 2007 · 1119 postów · Położenie: Gory Marcowe
Gratki ;)
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Obraz: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3 ... 8  9  10  11  12  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 181,8 ms (122,8 ms) · 147 zapytań do bazy danych w czasie 19,1 ms
Bieżący czas: 16.07.2018, 23:22:54 (UTC +01:00)