Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Przygoda na trzeci awans - Twardziel
Uwagi i zażalenia
Page:  previous  1  2  3  4  5  6  next 
Ikelibro #61
User title: Noble
Member since Dec 2007 · 456 posts · Location: Sofia, Bułgaria
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 93988
Niestety dokładnie już nie pamiętam, ale chyba znalezienie gildii to wszystko co musisz zrobić na tym etapie - nie wydaje mi się żeby była tam jeszcze jakaś dalsza przygoda. Leon był chyba ostatecznym bossem.

A próbowałeś może spytać o samego Beznosego?
klik!
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.- Isaac Newton
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/wandererplayer1.jpg]
Loderic #62
Member since Dec 2009 · 57 posts
Tak, dalej nie jest zaliczone zadanie i nie mam poczucia, że udało mi się znaleźć gildię krogulca.
Ikelibro #63
A jaką dostajesz informację zwrotną gdy klikasz to niezaliczone jeszcze zadanie?
klik!
Loderic #64
Najpierw trzeba znaleźć Gildię Krogulca.
Potem załatwisz swoje sprawy z Beznosym. Powrót.
Zorann (Administrator) #65
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4860 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Nie pamiętam czy to o ten quest chodzi, ale może ta informacja się przyda. W jednej z przygód trzeba było karczmarza zapytać o jakąś postać, ale nie można było zapytać wprost o jej imię, bo karczmarz tego imienia nie znał. Trzeba było zapytać tak, żeby karczmarz skojarzył o co pytamy według wiedzy jaką mógł posiadać.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Ikelibro #66
Przypomniało mi się, że był w tej przygodzie taki etap, że trzeba było pozdrowić członka gildii o imieniu na F. Masz to może już za sobą?

Niestety naprawdę ciężko jest przypomnieć sobie te szczegóły, kiedy wg. Dziennika ostatni raz zrobiłem tą przygodę całą dekadę temu!

EDIT Jeszcze trochę udało mi się wyszperać: najpierw należy o coś zapytać w Bardy (niestety nie wiem o co: Beznosego? Gildię? Brzytwę?), a następnie istnieje jakieś powiązanie z przygodą "Sekret krasnoludzkiej jaskini", ale niestety nie wiem jakie - może warto jeszcze raz ją kliknąć, nawet jeśli już się kiedyś ukończyło.
klik!
Zorann (Administrator) #67
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
To było raczej zapytanie o coś w stylu "podróżnik", "wędrowiec", "podejrzany" - coś w ten deseń. Być może w queście pada jakaś wskazówka? Jak mówisz - dekada minęła. Dziennik w WND jest bardzo podstawowy i trudno spamiętać szczegóły questa do którego nie można już wrócić.
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Loderic #68
Dzięki za wsparcie. Póki co sytuacja wygląda tak, że w Bardy pytając o gildię krogulca odblokowała mi się przygoda Grota Bohatera, po jej zrobieniu prawdopodobnie odblokowała się przygoda Sekret Krasnoludzkiej Jaskini, który nawiązuje do jakiejś wcześniejszej jaskini (więc to by się zgadzało). Utknąłem w niej na zagadce:
"Jesteś, ale nie będziesz tym,
o ile zwiedziłeś lub zwiedzisz kawał świata
i będzie to przed kolejnym wyborem"

Dodatkowo odkopałem ostatnią rozmowę z Beznosym:

Dumny z siebie wkraczasz do siedziby Beznosego. Bez słowa wręczasz Staremu sztylet. Ten wyraźnie zdziwiony ogląda broń, przez chwilę napawając się widokiem tak pięknie wykonanego przedmiotu, po czym wstaje z fotela i mówi:
- Całkiem nieźle szczeniaku. Może nawet będzie z ciebie kiedyś porządny szpieg albo zabójca. To teraz mam dla ciebie kolejne zadanie na awans.
- Że co?!? Jakie kolejne! Za ten sztylet miał być awans - nie kryjesz oburzenia i złości.
- Za sztylet zgodziłem się z tobą o tym porozmawiać - spokojnie odpowiada Beznosy.
Nie wiesz co powiedzieć, wyciulał cię ten stary pryk, dałeś mu taki zacny sztylet, a on chce jeszcze więcej...
- To będzie finalne zadanie, po którym osobiście wręczę ci awans na pełnoprawnego Twardziela - przerwał na chwilę abyś ochłonął po czym zapytuje - to jak zainteresowany?
- A co mam inne wyjście! - odszczekujesz.
- Wiedziałem, że nie jesteś głupi dlatego powierzam ci tą misję. A zadanie jest nieskomplikowane, choć nie łatwe. Otóż znajdź Gildię Krogulca.
- Gildię Krogulca? Zrobi się. To gdzie mam jej szukać? - pytasz całkiem szczerze.
Karzeł wybuchnął śmiechem i po chwili mówi:
- To właśnie twoje zadanie masz ja znaleźć smarku... możesz też pozdrowić ode mnie F*****, bo polazł tam i nie wrócił.
- Pewnie, pewnie i żadnej podpowiedzi?
- Żadnej - odpowiada krótko.
- Żadnej wskazówki?
- Ano nie...
- Nawet najmniejszej?
- Nawet!... A zabieraj mi się stąd - poirytował się Beznosy.
- Dobra, zatem znajdę ją i niebawem zobaczymy się znowu! - no i wychodzisz

Co do pozdrowienia członka gildii to tego na pewno nie zrobiłem i łącząc zebrane informacje, pewnie po zrobieniu przygody z zagadką kolejnym krokiem będzie pozdrowienie pewnej osoby w T.
Ikelibro #69
Dobrze idzie zatem. Teraz więc pewnie musisz rozwiązać tą zagadkę z Sekretu Krasnoludzkiej Jaskini. Przygoda ta w zasadzie nie jest częścią awansu na Twardziela - dostępna jest ona dla wszystkich postaci. Wydaje mi się, że autor questa na awans użył jej przy okazji, jako elementu całości. Poszukaj info na jej temat na forum, wydaje mi się że była wielokrotnie gorąco dyskutowana.
klik!
Loderic #70
Poszukałem i nie znalazłem wątku dotyczącego podpowiedzi do samej zagadki, tylko motywu z przebijaniem się przez potwory oraz szeroką dyskusję o nagrodzie z niej. Zgodnie z jednym z postem:
Bardy: Tajemnicza zagadka http://idarionis.com/forum/forum.php?req=thread&id=79
Bardy: Tajemnicza zagadka druga część - Sekret krasnoludzkiej jaskini

Powstał tylko wątek do pierwszej jego części. Więc zdecydowałem się stworzyć osobny wątek do tego http://idarionis.com/forum/forum.php?req=thread&id=5714 .
Co do tego co piszesz, że zagadka nie jest integralną częścią awansu mam nieco wątpliwości, bo w którymś momencie powinienem dostać informację o kontynuowaniu przygody na awans w T., a czegoś takiego nie kojarzę (ale też nie wykluczam, że gdzieś przegapiłem).
Ikelibro #71
Chodziło mi raczej o to, że do normalnego rdzenia tej przygody dodano jakieś dodatkowe elementy w związku z awansem na Twardziela. Tak samo awans na Złoczyńcę robisz w Kanałach miejskich, które również bez tego stanowią samoistną przygodę.

W każdym razie ten Sekret ukończyłem każdą ze swoich postaci (nie tylko z linii Złoczyńców), a tekst zagadki był zawsze ten sam, który zacytowałeś. Dodatkowo gdy podchodziłem do questa na Twardziela to moje postaci miały już Sekret zaliczony. Nie wiem jak sytuacja prezentuje się, gdy zagadka pozostaje nierozwiązana w momencie podejmowania tego awansu - przypuszczam, że trzeba najpierw ją odgadnąć.
klik!
Zorann (Administrator) #72
Według mojej wiedzy zagadka z "Sekretu..." nie ma związku z questem na awans. A nawet jeśli zadania te zostały ze sobą związane fabularnie, to sama zagadka i quest są dostępne dla wszystkich postaci wszystkich klas.
Ikelibro #73
Opublikuję swoje źródło dla tych rewelacji o krasnoludzkiej jaskini. Otóż pewien kandydat do awansu zapytał mnie kiedyś na priv o imię tego pana na F. wspomnianego wyżej - wiadomo że na tym etapie wielu aspirujących Twardzieli się wyłożyło. Sam zresztą pisałem do ElAdamo :-)  W każdym razie zanim ów wędrowiec przeszedł do właściwego pytania o tego F., to rozpoczął bardzo klimatycznym wstępem. Oto on:

Serdeczne powitanie składam
Zgodnie ze wskazówką do ciebie się kieruję jako jednego z Twardzieli, przychodzę z problemem - ubiegam się bowiem o awans w owej profesji, zdolności odpowiednie jak i łaska bogów dopomogły zadanie pierwsze rozbić w pył i zaliczyć. Nie mniej na drugim zadaniu mój zapał powstrzyman został, a droga to łatwa nie była, po wycieczce po krainach w Kowd zwiedziałem się coby w stolicy o Krogulczą Gildię pytać, niemniej karczmarz Hodgar, na swego rodzaju amnezję cierpi czasy ostatnimi - może to za sprawą ostatnich portalowych emanacji - kto wie - nie mniej zaciągłem języka wśród swoich i do Bardy mię skierowano, tamtejszy karczmarz już amnezją się nie szczycił więc szczęśliwie udało mi się do krasnoludzkich jaskiń dotrzeć, szczęście w tym wielkie, że tydzień wcześniej udało się rozwikłać zagadkę pokrętną tamtejszą więc nie była ona zaporą, następnie przez Kowd u Brzytwy aż do Taspola mię skierowano na lokalizację gildii właściwą, uradowany więc kroki swe skierowałem w tamtejszym kierunku, aż tu nagle jak to nagle skądś nie wyskoczy, osiłkas jakiś, sztyletem po szyi grozi zbój jeden - o imię złośliwiec pyta, acz pamięć wysilam imienia w niej brak niestety - i kilka razy próbuję niemniej bez skutku, skradanie także nic nie daje, co poradzić. Zasięgłem więc ponownie języka dowiedziawszy się, że niby mój pracodawca Beznosy imię miał mi przekazać - na nieszczęście słuch mój chyba szwankować musiał, a może Beznosy zbyt duży nacisk na to iż gildię bez podpowiedzi z jego strony odnaleźć - no co poradzić - pomyślałem nawet że i wrócę - zapytam, ale chyba światło w korytarzu przygasło a korytarz sam jakiś dziwnie kręty się zrobił, że drogę gubię.

Tak więc mamy tutaj zgrabnie opisany przebieg questa. Teraz pytanie ile można z tego wyciągnąć w ujęciu praktycznym :)
klik!
Loderic #74
Myślę, że na razie powalczę z zagadką z SKJ i trochę mi na tym zejdzie :) Wielkie dzięki za zrobienie akcji poszukiwawczej za starożytną wiedzą z awansu, trochę to przypomina wykopaliska archeologiczne. Z tą wiedzą już mam z grubsza orientację w tym co potrzebuję jeszcze zrobić i pojawiło się światełko w tunelu, że się doczłapię kiedyś do awansu, a bez pomocy na pewno  bym utknął na amen.
khets #75
Member since Jul 2008 · 264 posts · Location: Zamość
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
Quest z jaskini jest wymagany do przejścia dalej. Po porostu dla postaci która robi awans na końcu wyświetla i się dodatkowy ekran z tektem, z którego wynika o co mamy pytać w innym miejscu.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  5  6  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 294.2 ms (214.6 ms) · 141 database queries in 94.5 ms
Current time: 2020-07-06, 18:02:48 (UTC +01:00)