Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Play By Forum / Twórczość własna Dyskusje RSS
Ostatnie życzenie- Rekrutacja dodatkowa[Warhammer 2ed.]
lopata #1
Member since Feb 2007 · 523 posts · Location: Czy to ważne?:P
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Ostatnie życzenie- Rekrutacja dodatkowa[Warhammer 2ed.]
Tak jak w temacie, szukam chętne osoby do gry w młotka, głównie opartego na storytellingu. Jednak do samego przystąpienia do gry warunkiem jest zrobienie pełnej karty postaci. Problemem z tym nie ma, zważywszy na to, że spokojnie mogę pomóc w tworzeniu KP i ewentualnym wprowadzeniu w świat. Wszystko też jest w komentarzach.

Wprowadzenie:

Stary Świat otrząsnął się po ostatniej walce z Archonem i największą wojną z chaosem jaką kiedykolwiek widziały elfie oczy. Miasta na nowo stawiają mury, fortece, naprawiają wszelkie szkody po wielkich bataliach. Na tron Imperium zasiada Artes Ciemiężyciel, który bardzo surowo zaczął rządzić krainą. Zerwanie wszelkich kontaktów z innymi państwami Starego Świata oraz nałożenie ogromnych podatków na inne rasy niż ludzka były pierwszym dekretem władcy. Masowe migracje elfów, krasnoludów i niziołków spowodowały duży ubytek na rzemieślnictwie i sztuce. Ceny towarów z kuźń poszły w górę odstraszając potencjalnych włóczykijów i bandytów. Efekt okazał się zgubnie odwrotny. W tym brutalnym świecie, znajdują się jednak takie jednostki, które pomimo przeciwnościom losu stają na środku traktu i spoglądając przed siebie w dal poprawiają bagaż szykując siędo wymarszu w poszukiwaniu przygód i chwały.

Co powinna zawierać Karta Postaci(najważniejsze):

Imię, nazwisko i/lub pseudonim:
Opis postaci:
Historia:
Charakterystyka:
Posiadane przedmioty:
Umiejętności i zdolności:

Dodatkowe informacje w KP(podrzędne):

Statystyki postaci:
Statystyki związane z wykonywaną profesją:
Dane liczbowe postaci(ruch itp.):

Na dodatkowych graczy nie określam limitu czasowego. W razie nadesłania bardzo dużej liczby kart o dołączeniu do gry decydują najlepsze karty(w moim mniemaniu).
"...a ścieżka, którą podążać będą zaścieli trawy krwią bezbronnych i niewinnych. Szczątki ludzkie wskrzeszać będą do swych armii aż do upadku wszelkiego życia. Nim słońce..."

Same plusy...a minusy to też plusy;)
Theodrus #2
Member since Feb 2008 · 376 posts
Ja bym się zgłosił, choć na systemie RPG znam się jak na budowie broni nuklearniej...
I z drugiej strony w jest ponoć oparte na storytellingu a w nim znajomość mechaniki chyba niezbyt potrzebna.

I można ewentualnie prosić o wyjaśnienie co ma dokładnie być w karcie postaci?
To co jest w skanie z komentarzy nie pomaga, a wręcz przeciwnie.
lopata #3
Skan z komentarzy to orgianlan KP do drugiej edycji Warhammera.

Proszę aby jednak wypełnić karty w Wordzie lub innych programach piśmiennych. Najważniejsze rzeczy to te, które podałem tutaj. Pomimo, że jako obowiązkowe wymagam zdolności i umiejętności to gracze, którzy nie mają do czynienia z młotkiem mogą dodać w późniejszym czasie podczas konsultacji ze mna. W skrócie...początkujący i nie mający dostępu do podręcznika traktują ekwipunek, umiejętności, zdolności jako podrzędne. Tworzą więc postać opartą o wygląd, psychikę, historię.
"...a ścieżka, którą podążać będą zaścieli trawy krwią bezbronnych i niewinnych. Szczątki ludzkie wskrzeszać będą do swych armii aż do upadku wszelkiego życia. Nim słońce..."

Theodrus #4
Kartę stworzyłem i wysłałem, poprzez forum.
lopata #5
Karta zadowalająca...ba... jak na osobę nie mającą styczności z tym systemem idealna. Gdyby nie dopisek, że korzystałeś z pomocy internetowych uznałbym, że zamierzasz ukrywać fakt wiedzy na temat młotka ;-)
Tak więc witaj w ekipie. Post z przygodą + Twoim wprowadzeniem zamieszcze w środę wieczorem.
Jeszcze tylko takie pytanko. Jak zamierzasz się ze mną komunikować? Możesz sobie zastrzec prawo do prywatności gg co uszanuję, ale z reguły wiem, że ludzie, którzy nie mają skonfigurowanych komunikatorów z pocztami zaglądają żadko do skrzynek. Dobrze by było abyś ściągnął sobie tą KP, którą widziałeś w komentarzach i wypełnił te pola, które znasz(wygląd). Reszte podam Ci jak będę znał już drogę komunikacji.

Theodrus #6
Dobrze znasz ludzi. Pocztę odwiedzam niezbyt często. Dlatego wysłałem pm-em ci mój numer gg.

Co do wiedzy to od chęci zgłoszenia do napisania minął prawie tydzień. To dużo czasu na prowadzenie "badań".
lopata #7
Postać gotowa, a sama osoba Theodrusa mnie pozytywnie zaskoczyła. Tworzenie KP i to ręcznie poszło bardzo szybko. Witam więc wśród graczy i zapraszam do komentarzy jeśli chcesz(najlepiej  czytać tylko początkowe strony ;-) )a w środę do sesji.

Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 129.9 ms (72.4 ms) · 81 database queries in 7.5 ms
Current time: 2020-08-14, 18:42:37 (UTC +01:00)