Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Postaci z jednego konta a Targ
Strona:  poprzednia  1  2  3  4  następna 
Awatar
Brosper #31
Członek przez Lut 2007 · 96 postów · Położenie: Piaseczno
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 4212
A może sklepy by odkupywały takie sprzęty z targu, odnawiały je i sprzedawały drożej?
Awatar
Wielkie G #32
Tytuł użytkownika: Saos Master
Członek przez Sty 2007 · 245 postów · Położenie: Wielka Wiocha
To już lepiej na targu nawet nie dawać - można tak zrobić bezproblemowo, ale po oddaniu na targ mamy problem :P
[Obraz: http://wielkieg.cba.pl/image.php]Hi, I'm Linux.
Jest 10 rodzajów ludzi - ci, którzy rozumieją system binarny i ci, którzy nie rozumieją.
Saos... |Merlin (H Sorc 29)|Axehand (D MaA 30)|Arroweye (H Bow 23)| Mapogar (H Rec 17)|
Awatar
Kaniponk (Administrator) #33
Członek przez Sty 2007 · 1796 postów · Położenie: UTG
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
przeciez mozna zawsze wycofac oferte z targu/a przynajmniej mozna bylo
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Awatar
Grygor #34
Tytuł użytkownika: stary pieprzony marudzący tetryk
Członek przez Sty 2007 · 2066 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
A ja mam takie rozwiązanie, które umożliwi handel miedzy postaciami z jednego konta, a jednocześnie uniemożliwi pushowanie.

Wprowadzić coś takiego jak wartość przedmiotu.
Polegało by to na tym że przedmiot miał by określoną wartość minimalną i maksymalną, których przekroczyćnie można by było. Z tymże jak w prawdziwym życiu im towar dłużej wędruje z rąk do rąk, tym mniejsza jego wartość.
Podam na przykładzie.
Jest sobie coś o wartości 10k.
Cena maxymalna za jaką można sprzedać towar to 80% a minimalna 70%.8-7k.
jest on w posiadaniu jednej z trzech postaci na jednym koncie. Postać A (posiadacz przedmiotu) sprzedaje go postaci B (na tym samym koncie) za 75% wartości(7.5k), następnie postać B ma możliwość sprzedania towaru za kwotę z przedziału od 7,499 do 7k. Sprzedaje go postaci C za 7.3k. Postać C ma możliwość sprzedaży przedmiotu
za cenę od 7.299 do 7k. I tak dalej. Każdy kolejny nabywca nie mógł by sprzedać przedmiotu powyżej ceny za jaką go nabył aż do kwoty minimalnej. I tu pojawia sie możliwość zarobku dla kowali, krawców, szewców i płatnerzy.
Mogli by oni "naprawiać" towar który osiągną cenę minimalną. I sprzedać go tak jak by kupili go prosto ze sklepu. Oczywiście, wymagało by to sporo energii, i odpowiednich umiejętności. 

W tej sytuacji:
a)  Nie ma możliwości aby postać główna kupiła przedmiot tanio a sprzedała go po droższej cenie.
b)  Nie ma możliwości aby postać sprzedająca opchnęła towar za bezcen.
c)  Nawet naprawa przedmiotu i ponowne wepchnięcie go w obieg po normalnej cenie  nie dawały by szans na żaden doping postaci głównej (o ile sama naprawa pochłaniała by sporo en, tak aby kowalom też nie dawało zbyt wielkiego boosta).
d)  Postacie, które nie mają wielu oddanych znajomych nie zostawały by w tyle. Mogły by handlować ze sobą jak z innymi graczami. Bez ryzyka oszustw.
e) Strażnicy mieli by mniej roboty ;), I ogólnie luźniej by było.

A co do wymiany przedmiotów miedzy gildiami nie było by to, aż takie straszne. W sumie rozwinęło by to handel.
Skoro czeka nas reforma przedmiotów, można by przy okazji zaimplementować coś takiego jak owa wartość.

No to dawajcie tego konia z rzędem. :D
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Awatar
Kaniponk (Administrator) #35
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
a ja mam konto elit, postaci i pierwsza cale zycie zbierala na jeden dajmy na to pierscien za 40k (oczywiscie + mapy) nastepnie pierscien po przejsciu przez nastepnych 8 postaci dochodzi do pierwszej ktora go kupuje za np.: 10K.

i bedzie sie oplacalo go odsprzedac dalej za 8k, bo w ten sposob nabedzie kolejny baaaardzo drogi sprzet po niskiej cenie :)
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Awatar
Grygor #36
Ale prędzej czy później i tak będziesz w posiadaniu wszystkich map.
A sprzedając ten pierścień innym i tak nic nie zyskasz. Zresztą dla kogoś kto chce kupić coś w ten sposób znalezienie pośrednika to nie problem. Dlatego lepiej żeby mógł tak każdy niż tylko wybrani.
Awatar
Mindflyer #37
Członek przez Sty 2007 · 143 posty
Ale to w żaden sposób nie ogranicza pushingu, bowiem przy 10 postaciach pushujących ( na pewno tacy się znajdą ) to strata nawet 80 % gp na transakcjach jest do zaakceptowania... nawet nadanie ID każdemu przedmiotowi i pilnowanie żeby nie znalazły się 2 razy na tym samym koncie nie ma sensu, bo będzie można ze znajomym sie wymieniać ( tzn moje postacie drugorzędne pushują jego główną i odwrotnie ...) IMHO najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem jest zlikwidowanie targu w ogóle, ale to chyba nie wchodzi w rachubę.

EDIT Za targ można by wprowadzić losowo pojawiające się targi w rożnych miastach z losowo wybranymi przedmiotami po losowo niższej/wyższej cenie :) i podwyższyć ceny skupu. Informacja o lokalizacji mogłaby sie pojawiać w karczmie np albo losowa przygoda.
POWER OF MIND
Awatar
Kaniponk (Administrator) #38
Cytat za Mindflyer:
[...]
 IMHO najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem jest zlikwidowanie targu w ogóle, ale to chyba nie wchodzi w rachubę.

EDIT Za targ można by wprowadzić losowo pojawiające się targi w rożnych miastach z losowo wybranymi przedmiotami po losowo niższej/wyższej cenie :) i podwyższyć ceny skupu. Informacja o lokalizacji mogłaby sie pojawiać w karczmie np albo losowa przygoda.

chyba zartujesz...?
nie po to byla robiona kampania protargowa, by teraz go wyrzucic!
to o czym mowa (oszustwa) to jedynie ulamek normalnej dzialalnosci targu (wiem wiem poki co to przeprowadza sie +- 5 transakcji na tydzien)
mamy rzeczywisty wplyw na ten system, wiec nalezy go dopieszczac, a nie obcinac sobie mozliwosci
"Oh crap. He's up"
Awatar
Grygor #39
Więc sie pytam jakim sposobem mógł byś pushować którąś z postaci?
Choć byś miał 10 kont i 50 postaci było by to niemożliwe.
Jeżeli przedmiot nie mógł by być sprzedany po cenie wyższej niż został kupiony, a jednocześnie nie mógł by być sprzedany za bezcen, niemożliwe jest pushowanie(a jeżeli nadal twierdzisz, że jest to objaśnij tu na czym miało by polegać)... Każda taka transakcja powodowała by straty, może niewielkie ale jednak.  A skoro nie dawała by zysku, gdzie tu pushowanie? Pewnie możesz tym sposobem ściągać towar z dalekich gildii, ale teraz jest to możliwe również, z tymże jest to w stanie robić tylko kilkanaście osób, dobrych przyjaciół. Więc lepiej ażeby mogli robić to wszyscy. Bo Jednak kupienie map dotarcie do gildii i zakupienie przedmiotu nie jest takie hop siup. Musiał byś mieć 2gą dość silną postać, której nie opłacało by sie anihilować. I również wymagało by trochę wysiłku z naszej strony.
Awatar
Mindflyer #40
Członek przez Sty 2007 · 143 posty
No nie żartuj.... cechą postaci pushujących jest to, ze to one tracą... np kupując bajerancki pierścień i sprzedając głównej... pushowanie to nie tylko dostarczanie kasy, ale także "okazyjne" zakupy...

PS wcale nie jestem za likwidacją targu, ale z logicznego punktu widzenia tylko jego brak jest gwarancją uczciwości handlu :(
POWER OF MIND
Awatar
Kaniponk (Administrator) #41
zastanawiam sie Grygor czy brak ci wyobrazni czy jak?
stworz 5 postaci ktore TYLKO sa po to by kupowac sprzet drozej a sprzedawac taniej (miedzy soba) az po naprawde niskiej cenie sprzedadza go twej glownej postaci. pozniej te postacie mozesz anihilowac lub whatever.

niech to bedzie ow pierscien za 40k

znam osoby ktore zrobily by te 5 czy 10 czy 50 postaci by swej glownej postaci np. skillerowi na 15 pozimie sprzedac go za nedzne 10k.

w normalnych warunkach skiller nie wyrobi na 40k, ale 10... o wiele szybciej.. i masz wtedy potworka na nastym poziomie z mega skillami i high tech sprzetem.. bo naciagnal prawo i sobie sam sprzedal... raz ze nie fair dwa ze traci gra nieco ze swego uroku.
"Oh crap. He's up"
Awatar
Urdithandara #42
Członek przez Sty 2007 · 1169 postów · Położenie: ZAMOŚĆ!!
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
A ja nie wiem o co wam chodzi... Zawsze, na każdym targu, bazarze w każdym mieście czy wsi: było kantowanie, oszukiwanie i nieuczciwość. W małym ułamku oczywiście (jak jest teraz). Nie wiem po co to likwidować skoro tak jest w realu. Sprawiałoby to wrażenie 'świata idealnego', takiej utopii, której i tak nie zdoła się osiągnąć.

PS. Nie żebym ja oszukiwał w Wandererze.
Awatar
Grygor #43
Kaniponku a ja sie zastanawiam czy tobie przypadkiem nie brak umiejętności czytania ze zrozumieniem...
Zanim zaczniesz jechać po ludziach za brak wyobraźni najpierw przeczytaj całe posty a nie tylko wybiórcze zdania :/
WYRAŹNIE JEST NAPISANE WARTOŚĆ PRZEDMIOTU MAXYMALNA I MINIMALNA PONIŻEJ I POWYŻEJ, KTÓREJ ZEJŚĆ NIE MOŻNA!

JESZCE RAZ JAK WÓŁ PODAM PRZYKŁAD:
Kilo salcesonu w sklepie kosztuje 10k. Gdy chcesz sprzedać go na targu, możesz sprzedać salcesonik tylko w kwocie z przedziału 7-8k (70-80% wartości sklepowej, wartości umowne). Załóżmy sytuacje. 2gą postacią sprzedajesz salceson głównej postaci za 7k. Ta natomiast sprzedaje go za 8k innej. Czysty zysk i pushowanie. TAK JEST TERAZ! Dlatego zabroniony jest handel miedzy sobą i posiadanie więcej niż jednego konta. Ale Gdyby twoja postać nie mogła go sprzedać po większej cenie niż go nabyła? Jak myślisz co by sie stało? Choć byś miał 50 postaci, nie ma jak upchnąć złota w główną postać. Cena by spadała do tych 7k, ale nigdy poniżej.(Więc możesz swobodnie przeliczyć ile to 70-80% z 40k).
Obecnie również możesz sprzedać towar  po cenie minimalnej 60%. ale nikt ci nie zabrania zażądać za niego więcej niż konkurencja.
No i niech ktoś mi poda metodę upchnięcia choćby 1 gp do postaci głównej? Niech ktoś poda przykład a nie zaczyna jechać. Jedyna ew to tak jak napisał ktoś wyżej. Możliwość zakupu innymi postaciami cennych towarów i sprowadzanie ich do innych miast.
Ale to też można zlikwidować, choćby rozwiązaniem zastosowanym w naszym otoczeniu. Cło. Im dalej od miasta w którym jest zakupiony przedmiot tym większy podatek jest pobierany przy zakupie. Czyli jeśli kupiłeś pierścień za 10k i wywiozłeś go na drugi koniec kontynentu by opchnąć go głównej postaci, która oszczędza ileś tam k na mapach. Cena opodatkowania znacznie wzrasta. np sprzedajesz go za 7k, Postać  sprzedająca dostaje 7k ale np postać kupująca, musi zapłacić 21... z czego te 14k było by podatkiem idącym do "urzędu".
Wtedy ktoś zanim kupi cokolwiek, 2 razy zastanowił by sie czy może nie lepiej nie przepłacać tylko zbierać na mapy. To samo tyczyło by sie gildii.
To jest tylko przykład. I myślę, że gdyby to zbalansowano odpowiednio nie było by nawet cienia szans na jakiekolwiek oszustwo, czy to między postaciami na jednym koncie czy też między przyjaciółmi.
Wszystkiemu da sie zaradzić.
I proszę was, jeśli macie jakieś zastrzeżenia podawajcie konkretne opisowe przykłady, nie podsumowując jednym zdaniem.
Ten post ostatnio był zmieniany przez Grygor o 16.03.2007, 17:12. Łączna ilość zmian tego postu: 3.
Awatar
Losstarot (Administrator) #44
Członek przez Sty 2007 · 2610 postów · Położenie: Śląsk
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
To ja Ci dam przykład:
mam 5 postaci, nr 1 to główna, reszta wiadomo, nr 2 kupuje za 10k miecz, sprzedaje go nr 3 za 8k, ten sprzedaje go nr 4 za 6k, a ten nr 5 za 5k, nr 5 sprzedaje nr 1 za 4k i właśnie oszczędziłem 6k głównej postaci.
Nie chodzi tylko o to aby nr 1 zarobił kase na odsprzedaży, on zarobi na tym że kupi sprzęt dla SIEBIE za 4k a nie za 10k.

RE DOWN MODZ: No wiesz co Loss...
Ja już nie gram :(
Ten post ostatnio był zmieniany przez Zorann o 07.09.2009, 16:30. Łączna ilość zmian tego postu: 3.
Awatar
Grygor #45
LUDZIEEEEEE!!! NAWET PODKREŚLIŁEM!
ILE TO 70% WARTOŚCI PRZEDMIOTU?
Z 10k to 7k!!!!!
Jak możesz oszczędzić 6k na przedmiocie skoro po osiągnięciu ceny minimalnej dalej cena nie mogła by spaść?
Nie mogła by również wzrosnąć. Chyba, że został by "naprawiony".
Jasne czy dalej czegoś nie rozumiecie?
Jeśli dalej nie rozumiecie to powiedzcie mi, za ile teraz można minimalnie sprzedać przedmiot? 60% wartości...
sprzedajesz miecz wart 1k za 600 gp. Niżej nie możesz. Nie możesz go także sprzedać za więcej niż wart jest w sklepie. Dlaczego przyjmujecie, że to miało by być zlikwidowane? Chodzi mi tylko o przymus sprzedawania przedmiotu po cenie niższej lub równej tej za jaką sie go nabyło od poprzedniego właściciela. ALE NIE PRZEKRACZAJĄCEJ WARTOŚCI MINIMALNYCH I MAXYMALNYCH (tych 60-80%, które mamy obecnie na targu).
:D

RE UP@

RE Down@
MODZ: Re upy i downy byly wieksze od calego posta wlasciwego, ale nie ma wyjatkow...
Ten post ostatnio był zmieniany przez Zorann o 07.09.2009, 16:31. Łączna ilość zmian tego postu: 2.
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3  4  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 218 ms (163,1 ms) · 145 zapytań do bazy danych w czasie 14,4 ms
Bieżący czas: 15.08.2018, 03:54:33 (UTC +01:00)