Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Postaci z jednego konta a Targ
Strona:  poprzednia  1  2  3  4  następna 
Awatar
Marqs #16
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3957 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 1631
Czyli na nasze: jeśli masz monka i chcesz sprowadzić sobie zbroję z ich gildii dla powiedzmy swojego knighta to nie możesz tego zrobić. Ale jeśli już masz znajomego, który prowadzi monka to jest to zupełnie legalne. Nie żebym się czepiał... ale to średnie rozwiązanie jak dla mnie.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Awatar
Zorann (Administrator) #17
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4815 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Znajomy to juz calkiem inna postac. Masz lepsze?
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
lopata #18
Członek przez Lut 2007 · 523 posty · Położenie: Czy to ważne?:P
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
czyli podsumowujac:
jesli kolega stworzy druga postac i ja stworze druga postac(inne osoby i inne konta)i bedziemy ze soba tylko handlowac po wlasnych cenach ustalonych w realu to wszystko jest legalnie!?
"...a ścieżka, którą podążać będą zaścieli trawy krwią bezbronnych i niewinnych. Szczątki ludzkie wskrzeszać będą do swych armii aż do upadku wszelkiego życia. Nim słońce..."

Same plusy...a minusy to też plusy;)
Awatar
Zorann (Administrator) #19
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Dopoki nie wyda sie komus podejrzane ;)
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Mindflyer #20
Członek przez Sty 2007 · 143 posty
W odpowiedzi na post #17
Rozwiązanie moim zdaniem jest proste...nie zabraniać ale wręcz umożliwić przenoszenie złota i przedmiotów między postaciami ( za ordery :) ). Dodatkowo należało by wprowadzić poziom zbroi ponieważ bronie mają ogranicznik co do skila co w pewnym stopniu zapobiegałoby zbyt dużemu pushowi. Zmieniła by się odrobina dynamika gry, ale moim zdaniem na plus....... Tzn wykorzystywano by wszystkie sloty ( lub dokupywało lepsze konto ). Zresztą wspólny warehause jest bardzo często stosowany w grach online i jakoś to idzie. Wiem, że wtedy na jedną postać pracowałoby wiele, no ale cóż... albo jedna silna, albo parę słabszych.. Zresztą na wysokich levelach taki push miałby już mniejsze znaczenie a znacznie łatwiej byłoby startować kolejną postacią. Praca także wróciłaby do łask jak sądzę ( nie ma to jak 3 niewolników na jednego pana ).
POWER OF MIND
Awatar
Marqs #21
Ale w takim wypadku ktoś kto nie gra większą ilością postaci ma ostro w plecy.
A już samego pomysłu przekazywania kasy i itemków między postaciami nie skomentuje, bo jak mnie poniesie to mod będzie miał dodatkową robotę ;)

A co do mojego pomysłu o który pytał Zorann... jak dla mnie to moje dwie postaci są niemal tak różne jak moja i znajomego. Ja tam bym pozwolił handlować między postaciami ze swojego konta... jeśli wystawię monkiem zbroję, którą będę chciał kupić rycerzem to i tak będę ją musiał wystawić po "cywilizowanej" cenie... no i zbroję będzie mógł kupić każdy, w końcu to otwarta transakcja.
W kwestii itemków ogólnie dostępnych to samo, starsza postać wymienia itemy więc wystawia je na targu, każda postać w grze może je kupić więc czemu akurat młodsza postać tego gracza ma mieć zakaz?

Nie chcę się czepiać tego zakazu a żaden wewnętrzny głos nie nakazuje mi z nim walczyć... po prostu uważam, że jest to głupie rozwiązanie i tyle.
Miecze! Miecze! Miecze!
Awatar
Belzebub #22
Członek przez Sty 2007 · 35 postów
IMO handlowanie pomiędzy dwoma postaciami z tego samego konta powinno być dozwolone, ale strażnicy by musieli baczniej przyglądać sie ogólnie tranzakcjom na targu i jeśli uznają, że coś było ewidentną próbą oszustwa dopiero wtedy interweniować. Bo przecież są inne sposoby na krętactwa, np. 2 osoby umawiają sie, że 1 czy 2 postacie z konta każdego z nich to istnieje tylko i wyłącznie do transakcji na targu i mogą sobie wzajemnie pomagać. Natomiast jeśli strażnicy włożyliby troche więcej wysiłku, to i takie rzeczy można by sprawnie eliminować.

PS. Czy nie chciałby ktoś kupić Silver Rapiera ^^. Tanio Sprzedam  :-D
Awatar
Urdithandara #23
Członek przez Sty 2007 · 1166 postów · Położenie: ZAMOŚĆ!!
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
A jeżeli chodzi o ceny towarów (np. knight chce sprzedać biednemu monkowi, z tegoż samego konta, płytówkę za 1000gp; bądź monk sprzedaje temu knightowi steel short sworda za 5k gp tylko po to aby przetransferować, jakże przez nas uwielbianą, kasiorkę) -- zrobić limit cenowy (szczerze mówiąc, to nie wiem czy taki już nie występuje...) np. towar można sprzedać op 75-125% wartości ceny sklepowej... czy cuś...

Re down: ...postanawiam poprawę...
Ten post ostatnio był zmieniany przez Urdithandara o 10.02.2007, 19:57.
Awatar
Zorann (Administrator) #24
W odpowiedzi na post #21
Cytat za Marqs:
W kwestii itemków ogólnie dostępnych to samo, starsza postać wymienia itemy więc wystawia je na targu, każda postać w grze może je kupić więc czemu akurat młodsza postać tego gracza ma mieć zakaz?
Bo nie jest mozliwe odroznienie takiej sytuacji od pushingu.

Cytat za Belzebub:
2 osoby umawiają sie, że 1 czy 2 postacie z konta każdego z nich to istnieje tylko i wyłącznie do transakcji na targu i mogą sobie wzajemnie pomagać.
Tej sytuacji dotyczyla moja poprzednia wypowiedz.

Urdithandara: limity cenowe istnieja i sa o wiele ostrzejsze. Przeczytaj regulamin targu w Kowd.
Jacinto #25
Członek przez Sty 2007 · 89 postów · Położenie: Jak spie to na plecach
 Hmm jezeli limity istnieja no to jaki problem?
For the Horde.
 Btw...Co wy wiecie o offtopie:].Amatorzy.
 Mastah Buc und Schwartz Charakter.
Awatar
Kaniponk (Administrator) #26
Członek przez Sty 2007 · 1796 postów · Położenie: UTG
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
problem istnieje,
w poprzedniej erze nawet z limitem przetransferowalem glownej postaci jakies 25k w ciagu miesiaca, (nie bylo wtedy zakazu o jednym koncie) postaciami ktore swoj zywot prowadzily tylko po to by kupic itemka i sie zanihilowac, wiem teraz trzeba jeszcze mape kowd kupic itd, ale spytajcie Jeremiasza - jak sie czlowiek uprze to wszytko zrobi ;)
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Awatar
Marqs #27
25k? Hmmm, ok... to temu panu proponuje zakazać używania targu bo i teraz znajdzie sposób na obejście zabezpieczeń ;)

A tak całkiem serio... kurcze... czy ja mam jakąś blokadę umysłową w stylu "bądź uczciwy"? Nawet gdy zastanawiam się nad możliwościami przekrętów na potrzeby tego typu dyskusji to ni w ząb nie przychodzi mi nic porządnego do głowy... kurcze, muszę potrenować skill kombinatorstwo chyba. Choć swoją drogą to co robił Kaniponk to akurat łatwe powinno być do wykrycia w logach (nawet gdyby postacie nie były z jednego konta), a wtedy pozostaje tylko cudowny guziczek ban :]
Miecze! Miecze! Miecze!
Awatar
Kaniponk (Administrator) #28
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
tym bardziej ze na forum to wtedy opisalem :)
a w swietle tamtego prawa bylo to.. legalne ;)
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Awatar
koji #29
Członek przez Lut 2007 · 10 postów · Położenie: Warszawa
W odpowiedzi na post #16
Cytat za Marqs dnia 10.02.2007, 16:07:
Czyli na nasze: jeśli masz monka i chcesz sprowadzić sobie zbroję z ich gildii dla powiedzmy swojego knighta to nie możesz tego zrobić. Ale jeśli już masz znajomego, który prowadzi monka to jest to zupełnie legalne. Nie żebym się czepiał... ale to średnie rozwiązanie jak dla mnie.
Na znajomych trzeba sobie zapracować. Na drugą postać już nie tak bardzo.

Cytat za Belzebub:
jeśli strażnicy włożyliby troche więcej wysiłku, to i takie rzeczy można by sprawnie eliminować
Nie ma szans. Nawet nie zdajesz sobie sprawy do jakich czynów są w stanie się posunąć kombinatorzy. Może Wanderer, to nie oGame, ale tam był facet, który grał naraz dziewięcioma kontami pushującymi, które sam regularnie napadał ze swojego głównego konta. Dzięki temu (przy stratach rabunkowych), miał konto, które działało jak sprzężone 5 czy 6. Co ciekawe, żeby obejść kontrolę IP, przy zmianie konta, za każdym razem uruchamiał na nowo neostradę, aby zmieniła mu IP. Aby system się sprawdzał, musiał pewnie siedzieć nad tym po 4-6 godzin dziennie.

Zabanowali go po jakichś 2 miesiącach śledztwa, które wykazało dziwną regularność logowań na napadane przez niego planety. Zaangażowało się w to kilku moderatorów i kilkunastu informatorów z gry. To był zaś jeden przypadek. Osób, które tak grają może być kilkaset na jednym Universum. Może nie na tą skalę, ale tą samą metodą. Nawet armia moderatorów nie pomoże jeśli ktoś jest sprytny i zdeterminowany.

Jedyny sposób na interakcje między kontami, to stworzenie odpowiedniego systemu. Ale tu jest tak jak z demokracją - najgorszym ustrojem na świecie. Tyle, że nikt jeszcze nie wymyślił lepszego. Po prostu zawsze system będzie albo zbyt restrykcyjny (zakazy multikont, obwarowania co do interakcji między kontami), albo zbyt łagodny i pozwalający na nadużycia (handel, pushing, etc.). Konia z rzędem temu, kto wymyśli taki system, który zadowoli chociaż 75% graczy.
Pelvor (poziom 10) Człowiek Nowicjusz
Vaex (poziom 6) Elf Adept
Awatar
Kaniponk (Administrator) #30
nasunal mi sie pomysl przynajmniej czesciowego rozwiazania tego:
- niemoznosc sprzedania itemu ktory postac posiada krocej niz np. 30 dni (nie dotyczyloby to tanszego sprzetu niz np.1000gc - tani sprzet sie szybko zmienia, drozszy sie uzywa dluzej)

-- da to ograniczenie zakupow miedzy znajomymi (malo kto bedzie item trzymal miesiac, tracac przy tym 17% z ceny)
-- nie dotyczylo by to sprzetu gildyjnego (w koncu komus mozna zlecic - ale w tym przypadku, automat wysyla zapytanie do straznika - a najlepiej dwoch, czy puscic taka transakcje)

- no i  logi z zakupow do wgladu - jesli ktos czesto handluje z owa strata min. 17% - to chyba cos podejrzane jest, szczegolnie gdy transakcje dotycza tych samych postaci
"Oh crap. He's up"
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3  4  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 199,4 ms (143,8 ms) · 146 zapytań do bazy danych w czasie 14,5 ms
Bieżący czas: 20.02.2018, 12:42:30 (UTC +01:00)