Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Postaci z jednego konta a Targ
Strona:  1  2  3  4  następna 
Awatar
Losstarot (Administrator) #1
Członek przez Sty 2007 · 2610 postów · Położenie: Śląsk
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: Postaci z jednego konta a Targ
§7 ZABRANIA SIĘ
...
7.6. Wymieniania złota i wymiany handlowej pomiędzy postaciami w ramach jednego konta.
Czy w związku z powyższym jedna postać z mojego konta nie może kupić poprzez targ przedmiotu od innej mojej postaci ??

PS. Oprócz targu nie ma chyba innej możliwości ??
Ja już nie gram :(
Awatar
Belzebub #2
Członek przez Sty 2007 · 35 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Z tego co wiem, to może, ale to może skutować nieprzyjemnymi konsekwencjami ;)
Awatar
Losstarot (Administrator) #3
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Chodzi mi nie tyle o techniczny co o "prawny" aspekt takiegoż czynu.
Awatar
Belzebub #4
Członek przez Sty 2007 · 35 postów
Nie jestem pewien, ale chyba strażnicy mają wgląd na transakcje, które odbywają sie na targu oraz rozeznanie w postaciach w ramach jednego konta. A co zrobią, jak kogoś złapią? A tego to ja już nie wiem, ale myśle, że początkowo będą to czasowe bany, a jakby ktoś nagminnie łamał przepisy to całkowite zablokowanie konta. Tak więc lepiej bym uważał na miesjcu wszystkich kombiantorów ;)
Awatar
Zorann (Administrator) #5
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4817 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Punkt regulaminu jest jednoznaczny - jesli postacie sa na tym samym koncie, nie moga nawzajem kupowac od siebie towarow. Moze kloci sie to z faktem odgrywania tych postaci jako osobnych i niezaleznych, kiedy taki A widzi tania zbroje w sam raz dla siebie, wystawiona przez postac B z tego samego konta, ktora to postac faktycznie owa zbroje sprzedac chciala. Ale restrykcja jest konieczna.

W przyszlosci pradopodobnie zostanie to uniemozliwione technicznie.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Losstarot (Administrator) #6
No to wszystko jasne. dzienx
Awatar
Iliane #7
Członek przez Sty 2007 · 56 postów · Położenie: Opole
A dla mnie nie do konca:
Wydawalo mi sie ze istnieje po to, by nie sprzedawac innej swojej postaci przedmiotu za niska cene(cos prawie jak przenoszenie przedmiotu postac-->postac), ale skoro instnieje selekcjoner od cen(inspektor) to wyklucza moj tok rozumowania. On przecierz takie tranzakcje by wylapywal i sam kupowal owe przedmioty...  :-/  Prosze o wyjasnienie :huh:
Kobieta jest jak lilia,
Subtelny nie ośmieli się jej dotknąć,
Ale przyjdzie osioł i ją zeżre...
Awatar
Zorann (Administrator) #8
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Inspektor dziala losowo, czasem mozna zaryzykowac kae z postaci dopingujacej, zeby wspomoc glowna.
Inspektor raczej sluzy sprzedajacemu, kiedy ten chce cos sprzedac tanio, bo ma szanse, ze kase dostanie od razu i jest szczesliwy, ze nie musi czekac.
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Iliane #9
Aaaa, czyli jeszcze jeden uszczesliwiajacy random :-D  Super, a mozeby tak wprowadzic, aby inspektor dodatkowo domyslinie kupowal smiesznie wycenione przedmioty...wtedy tamten punkt w regulaminie niebylby potrzebny, a i blokada o ktorej wczesniej pisales bylaby wprowadzona :-D
Kobieta jest jak lilia,
Awatar
Urdithandara #10
Członek przez Sty 2007 · 1169 postów · Położenie: ZAMOŚĆ!!
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
A jeżeli chcę sprzedać mojej drugiej postaci przedmiot za normalną cenę (czyt. miecz wyceniany w sklepie na 1400 chcę sprzedać za ok 1100-1300)? Co wtedy? Może mi strażnik karę dowalić?
Awatar
Iliane #11
Wedlug regulaminu wnioskuje ze moze :-/  I tu wlasnie nie widze senseu, w koncu to tak jakbys sprzedal, albo kupilowal od/u kogos innego :-/
Kobieta jest jak lilia,
Awatar
Mef #12
Tytuł użytkownika: Uczeń Mistrza Małodobrego
Członek przez Sty 2007 · 877 postów · Położenie: Marchewkowe Pole
Członkostwo w grupach: Strażnicy, Użytkownicy
W odpowiedzi na post #10
Cytat za Urdithandara:
A jeżeli chcę sprzedać mojej drugiej postaci przedmiot za normalną cenę (czyt. miecz wyceniany w sklepie na 1400 chcę sprzedać za ok 1100-1300)? Co wtedy? Może mi strażnik karę dowalić?

Tak, nie tylko moze ale i powinien. Zadna interakcja miedzy dwoma postaciami jednej osoby (rowniez dwoch roznych osob z 1 ip) nie jest dozwolona i bedzie karana - szybko i surowo tj. nie ma mowy o ostrzezeniach, bo "pierwsze wykroczenie". Dzieki temu bedzie mozna ceny uwolnic.
[Obraz: http://bularca.ro/erep_tools/signature/1240028.png]
[Obraz: --rysunek na zapas--http://img367.imageshack.us/img367/6677/whatcolorisblueml0.jpg]
Awatar
koji #13
Członek przez Lut 2007 · 10 postów · Położenie: Warszawa
Cytat za Iliane:
Super, a mozeby tak wprowadzic, aby inspektor dodatkowo domyslinie kupowal smiesznie wycenione przedmioty...wtedy tamten punkt w regulaminie niebylby potrzebny, a i blokada o ktorej wczesniej pisales bylaby wprowadzona
Nadal byłby potrzebny, bo można by było stosować handel w odwrotny sposób. To znaczy, postacią pushowaną wystawić towar o bardzo zawyżonej cenie i następnie kupić go postacią pushującą, aby ta pierwsza zyskała gotówkę.
Pelvor (poziom 10) Człowiek Nowicjusz
Vaex (poziom 6) Elf Adept
Awatar
Iliane #14
Faktycznie, tego nie przymyslalem :blush:
Kobieta jest jak lilia,
Awatar
Zorann (Administrator) #15
Bo nie jestes kombinator :)
Kombinator mysli tak: Nawet gdyby cena byla rowna (co jest niemozliwe przez podatki), to mozna pushujaca postac wykorzystac jako tragarza, ktory przywlecze towar z kranca swiata, gdzie normalnie podrozujac 100E trzebaby wydac w 1 strone. Albo przyniesie towar z gildii, normalnie niedostepny.
Kombinatorom pomyslow na wykorzystanie interakcji nie moze brakowac. I dlatego jest to jednoznacznie zabronione regulaminem. I dlatego straznik, choc moze, nie powinien puszczac plazem takich interakcji.
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  1  2  3  4  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 162,4 ms (106 ms) · 142 zapytań do bazy danych w czasie 14,2 ms
Bieżący czas: 15.08.2018, 03:54:42 (UTC +01:00)