Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Play By Forum / Twórczość własna Twórczość własna RSS
Opowieść fantastyczna mojego autorstwa
Page:  previous  1  2 
maRcus #16
Member since Feb 2007 · 1845 posts · Location: Łódź
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 34258
dobrze jest
Grogan Dwarf Mercenary 315 lvl
Mordred Lothor Human Invader 293 lvl
Milla Human Paladin 203 lvl
Isabell Human Priest 188 lvl
Belian Dwarf Guardian 161 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 145 lvl
Morien Isslur Elf Battle Bowman 132 lvl
Theodrus #17
Member since Feb 2008 · 376 posts
Jak dla mnie to troszkę za dużo opisów scenerii. Przypuszczalnie też gdzieś brakuje przecinków lub jest ich za dużo, ale to nie istotny dla mnie fakt bo:
1) Liczy się treść
2) Sam jestem chodzącym złamaniem interpunkcji. Do niedawna uznawałem za zbędne użycie kropki.

No i zachęcam do kontynuacji, wszak nie wypada kończyć opowieści podczas rozwinięcia akcji.
Także cięcia między częściami imo dobrze umiejscowione, po zakończeniu wątku i w momencie gdy nowy się rozwija i wzbudza ciekawość jak się jednak rozwinie.
Urdithandara #18
Member since Jan 2007 · 1177 posts · Location: ZAMOŚĆ!!
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Ja wiem, że jednemu podobają się opisy scenerii i przyroda, drugi lubi walkę i dynamiczną akcję, a trzeci - dialogi i rozmowy. Ja akurat staram się, aby czytelnik dobrze wiedział, gdzie się dzieje akcja i muszę przyznać, że nie przychodzi mi to z łatwością. Szczerze mówiąc, to działania taktyczne i sama walka nie wyczerpują mnie tak jak opisywanie terenu, czy architektury (jak już słusznie w jednym poście zauważył Merowen). Nie mniej jednak, staram się ze wszystkich sił opisać z jak największą dokładnością to, co mam w danej chwili na myśli. Pokazać klimat, atmosferę jaką stwarza dana sytuacja: paniczny, śmiertelny strach, bezgraniczne poświęcenie, zauroczenie urodą osoby, czy utratę nadziei i oczekiwanie na śmierć. Nie da się tego odtworzyć jak nie kolejnymi już epitetami i porównaniami, przesadnie może opisującymi przyrodę, lokację, czy wygląd osób uczestniczących w rozmowie. Fragment specjalnie urwałem w tym momencie (Nie, nie urwałem sceny. Scena tu się kończy. Tak się czasem dzieje, gdy opisuje się działania trzech osób jednocześnie ;) ), bo chciałem zobaczyć, czy zaciekawi was dalszy ciąg. Wiem, że jestem perfidny ;) Ze swojej strony mogę jedynie obiecać, że nie zabraknie żadnego z trzech wymienionych przeze mnie składników: szerokich opisów, ciekawych dialogów, jak i dynamicznych potyczek. Będzie też parę zwrotów sytuacji, kontrowersyjnych zachowań, działań dyplomatycznych, jak i militarnych oraz niespodziewanych wydarzeń ;) Swoją drogą, już powinien się każdy domyśleć, kim jest wędrowiec i jaką rolę będzie odgrywał w 'utworze'. Ktoś zgaduje?
Lothinel #19
Member since Mar 2008 · 302 posts · Location: Białystok
ja na razie nie zgaduję ;)
więcej danych!! ;)
Elf na długo pozostaje pod wrażeniem jakie wywołał na innych...

[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Należę do klanu, co nie znaczy, że zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami jego członków... często nawet wręcz przeciwnie.
Urdithandara #20
Member since Jan 2007 · 1177 posts · Location: ZAMOŚĆ!!
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Ostatnio nic nie wrzucałem z powodu braku klawiatury. Dzisiaj też raczej nic z tym nie zrobię, bo już mam zajęcie na cały dzień, choć kto wie ;). Postaram się, żeby na jutro już był dalszy ciąg.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 109.6 ms (52.5 ms) · 71 database queries in 7.4 ms
Current time: 2020-10-31, 09:04:59 (UTC +01:00)