Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Podupcone rozmowy
Page:  previous  1  2  3 ... 76  77  78  79  80 ... 99  100  101  next 
Kalgherion #1156
User title: Knight
Member since Jan 2007 · 798 posts · Location: Koszalin
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 82865
Uwaga, zagadka. Co to jest:
[Image: http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/545044_327385670668163_100001901978384_808791_91139900_n.jpg]
Kalgherion [40]
"Madness is out there!"
http://idarionis.myminicity.com
Zorann (Administrator) #1157
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4862 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Ceny jajek idą w górę x2, wszystko przez unię :P

Miło, że zmieniłeś temat ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Vandhall (Administrator) #1158
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Update niemal skończony, miałem pliki zgrywać wczoraj ale wyszedł błąd w logach przedmiotów i nie wprowadzę tego na serwer póki się z tym nie uporam choćby to i kolejny tydzień miało trwać. Przy takich dużych zmianach ciągle coś niespodziewanego wyskakuje - przypominam, że nie pracuje nad tym sztab specjalistów tylko jeden nawet nie informatyk, który robi tu niemal hobbystycznie ;)

Jestem szalenie wdzięczny tym co płacą i robią coś przy projekcie, dzięki wam to się wciąż kręci. Nie mniej jednak szybciej nie będzie...

Terminy są jakie są, wole wyznaczyć sobie optymistyczne 10 dni zrobić to w 30 niż wyznaczyć 30 i robić 40. Mniej więcej tak to z większością ludzi działa - włączając mnie ;)

Nie logowałem się bo byłem na weekendzie majowym który niespodziewanie z rożnych powodów się przedłużył. Nie informuje o takich sprawach bo nie chcę całemu światu obwieszczać, że mam pustą chatę - ostrożność, bo mieszkam gdzie mieszkam.

Postaram się do wieczora uporać z błędem, jednak nic nie obiecuje ;)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
sataniel #1159
Member since Apr 2010 · 102 posts
Group memberships: Użytkownicy
Quote by Vandhall:
Update niemal skończony, miałem pliki zgrywać wczoraj ale wyszedł błąd w logach przedmiotów i nie wprowadzę tego na serwer póki się z tym nie uporam choćby to i kolejny tydzień miało trwać. Przy takich dużych zmianach ciągle coś niespodziewanego wyskakuje - przypominam, że nie pracuje nad tym sztab specjalistów tylko jeden nawet nie informatyk, który robi tu niemal hobbystycznie ;)

W takim razie najwyższy czas zdecydować, czy robić to całkowicie hobbystycznie, czy przejść na profesjonalizm. Takie pół na pół nie jest dla nikogo dobrym rozwiązaniem.

Quote by Vandhall:
Jestem szalenie wdzięczny tym co płacą i robią coś przy projekcie, dzięki wam to się wciąż kręci. Nie mniej jednak szybciej nie będzie...

Czyli tak jak jest, jest super. Wszyscy (no prawie) są zadowoleni i szczęśliwi. Sorki, ale dla mnie takie założenie jest nie do przyjęcia.

Quote by Vandhall:
Terminy są jakie są, wole wyznaczyć sobie optymistyczne 10 dni zrobić to w 30 niż wyznaczyć 30 i robić 40. Mniej więcej tak to z większością ludzi działa

No chyba w Opolu... Większość ludzi mimo wszystko stara się trzymać terminów za wszelką cenę. A niewyobrażalna dla mnie jest sytuacja, w której ów termin nie zostanie dotrzymany i nie będzie na ten temat ani słowa uwagi na temat przyczyn...

Quote by Vandhall:
Postaram się do wieczora uporać z błędem, jednak nic nie obiecuje ;)

Przecież i tak nikt o zdrowych zmysłach w to nie uwierzy, więc po co znowu puste deklaracje?
Zorann (Administrator) #1160
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4862 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Quote by sataniel:
Quote by Vandhall:
przypominam, że nie pracuje nad tym sztab specjalistów tylko jeden nawet nie informatyk, który robi tu niemal hobbystycznie ;)
W takim razie najwyższy czas zdecydować, czy robić to całkowicie hobbystycznie, czy przejść na profesjonalizm. Takie pół na pół nie jest dla nikogo dobrym rozwiązaniem.

Tu nie ma miejsca na zdane nowe decyzje. Vand podjął ją dawno temu, zwalniając się z pracy i oddając całkowicie Wandererowi.
Nie zmienia to faktu, że jest sam, oraz że nigdy nie tworzył podobnych projektów w sposób profesjonalny, gdyż jest samoukiem.
Pełen profesjonalizm wykonania takiego projektu wymagałby teamu, oraz szczegółowego zaplanowania CAŁEGO projektu w KAŻDYM jego aspekcie PRZED rozpoczęciem prac - w ten sposób wykonuje się  profesjonalnie tego typu aplikacje. Następnie projekt się realizuje, uwzględniając po drodze różne zmiany, które okazują się konieczne dopiero po przetestowaniu aplikacji - bo np. niektóre idee trzeba zrobić inaczej, inne dodać, jeszcze inne usunąć. Ponieważ WND jest tak zaprojektowany, że stale należy coś dodawać - to także musi być uwzględnione i należy wszystko skonstruować tak, aby zachowało właściwą elastyczność. Vand to po części realizuje - stąd zmiany przezroczyste dla użytkownika, oraz przygotowywanie generatorów, pozwalających wdrożyć różne rzeczy w 5 minut (lekko parafrazuję).
Nie zmienia to faktu, że tempo zmian mnie także nie satysfakcjonuje, a czasem wręcz dziwi mnie czas potrzebny na wdrożenie różnych rzeczy. Nie znam jednak szczegółów kodu i rozumiem, że WND może być na tyle skomplikowany, że napisanie nowej funkcjonalności to 1 dzień, ale wdrożenie do systemu z uwzględnieniem wszelkich wyjątków, stworzenie zabezpieczeń i ustrzeżenie się przed poważnymi błędami trwać może i miesiąc. Mnie właśnie to pokonało. Podziwiam Vanda, że to robi, tym bardziej, że swego czasu sam próbowałem stworzyć projekt o podobnych rozmiarach. Nie podołałem zadaniu, a Vand od wielu lat dzielnie walczy. Szybciej nie będzie - bo się zwyczajnie nie da.

Quote by Vandhall:
Terminy są jakie są, wole wyznaczyć sobie optymistyczne 10 dni zrobić to w 30 niż wyznaczyć 30 i robić 40. Mniej więcej tak to z większością ludzi działa
No chyba w Opolu... Większość ludzi mimo wszystko stara się trzymać terminów za wszelką cenę. A niewyobrażalna dla mnie jest sytuacja, w której ów termin nie zostanie dotrzymany i nie będzie na ten temat ani słowa uwagi na temat przyczyn...

Tutaj się zgadzam z Satanielem. Wolałbym zobaczyć przewidywany pesymistyczny termin 50 dni i wykonanie w 40. Aczkolwiek wiem, że się nie da niczego przewidzieć w takim projekcie. Na pewno jednak PR byłoby lepsze, gdyby założyć "hmm, powinno mi to zająć 10 dni, aczkolwiek po drodze może coś wyskoczyć tak w programowaniu, jak i w życiu prywatnym, więc podam 20-25 dni". Gdy później będzie poślizg do 30 dni - nie będzie to bolało. A jeśli wszystko pójdzie jak po maśle i dostaniemy update w 15 dni - to wszyscy będą skakać z radości, podczas gdy normalnie marudziliby, gdyby podany termin wynosił 10 dni.
Jest to jednak jak widać zwykłe oszustwo, które sprawia, że gracze czują się lepiej, ale dostają to, co dostaliby i tak w tym samym terminie. Lepiej już w ogóle nie deklarować niczego, tylko pisać "robię XXX, mam około 20% gotowe, dam znać jak będzie 50%".
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
merowe #1161
User title: Smutny
Member since Jan 2007 · 2166 posts · Location: Zamość
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Dostęp zablokowany

Powód: Wprowadzanie ulepszeń

Maksymalny czas realizacji: 24h

Korzystaj z tej chwili zrób sobie coś jeść, zadzwoń do dziewczyny/chlopaka, podlej kwiatki albo idź na maly spacerek. I nie zapomnij przewietrzyć pokoju. Świeże powietrze pobudzi ci umysł i łatwiej będzie poźniej, stwiać czoła wyzwaniom! A i może będziesz wtedy mniej marudzić :)

no nie wierzę... :D jak ja dawno widziałem ten komunikat :D
Zooltan #1162
Member since Jul 2010 · 222 posts
A mi pisało na początku że maksymalny czas realizacji to 0h :) Byłem właśnie w trakcie klikania.

Co do Vanda: naprawdę nie wiem na co narzekacie. Przecież to tempo zmian jest cały czas mniej więcej takie samo. Jeden człowiek, na dodatek samouk, cudów nie dokona. Wanderer to JEDYNY polski mmoerpeg który przypadł mi do gustu. Jak zobaczycie te wszystkie klony na silniku Valheru, jakieś Margonemy (czy jak to się nazywało), to moim zdaniem jest to żenada. Vand robi wszystko sam, z godną podziwy benedyktyńską cierpliwością. Jeśli w tym roku wejdzie targ, świątynia i Kiathle to gra będzie już całkiem kompletna. Potem tylko w stronę klanów- bo główną wadą Wanderera jest mała interakcja między graczami.

Sytuacja z tymi usprawnieniami i generatorami przypomina mi taki czar Pociski Cierpliwości z gry Planescape Torment (grał ktoś?) na początku jest to najsłabszy czar, ale jego moc rośnie im częściej go używamy.
Moja ekipa Wędrowców na chwilę obecną składa się z:
Grothgar [13537]
Antanir [13618]
Atarla [14225]
Amsun #1163
User title: Sunset Haste
Member since Jul 2007 · 1088 posts · Location: Wiocha of Głogowo
In reply to post #1161
A i może będziesz wtedy mniej marudzić :)

Oby  :-D
Radość, która zwalcza złość. Tego nigdy dość!
Istota wyższa zarządzająca losami: człeka Twardziela, człeka Weterana, człeka Rycerza, człeka Kleryka, elfiej Magiczki, elfiej Łuczniczki, kobiety Mniszki, elfa Wojownika.
Marqs #1164
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Że niby Kiathle wchodzi, hę? :D
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
cieniostwor #1165
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Ale jedno trza oddać - tak fajnego komunikatu nie widziałem w absolutnie żadnej grze  :-D  :-D  :-D

A z tymi terminami to już dawno pisałem przy okazji lobbingu. Czasem warto zrobić coś na pokaz, na niby tylko po to żeby pokazać że gra jest zadbana. Lepiej faktycznie dać sobie czas 60 dni i zrobić w 30 niż dawać 10 i robić 30... Zwyczajnie lepiej miło zaskoczyć niż po raz kolejny rozczarować a jedyna różnica to ... komunikat.
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
This post was edited on 2012-05-13, 14:19 by cieniostwor.
Amsun #1166
User title: Sunset Haste
Member since Jul 2007 · 1088 posts · Location: Wiocha of Głogowo
Vaaaaand... Popsułeś mi kolejność zaklęć w książkach D:

BTW, a cóż to za dziesiętne części energii?  :-)
Radość, która zwalcza złość. Tego nigdy dość!
Istota wyższa zarządzająca losami: człeka Twardziela, człeka Weterana, człeka Rycerza, człeka Kleryka, elfiej Magiczki, elfiej Łuczniczki, kobiety Mniszki, elfa Wojownika.
This post was edited on 2012-05-13, 17:27 by Amsun.
Aayren ili Essen #1167
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Noo... i nie da się grupować zaklęć już. I nie ma efektów zaklęć we wpływach.
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Vandhall (Administrator) #1168
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Na pewno jest trochę drobnych błędów - ale to zgłaszajcie do błędów na forum. Dzisiaj już za wiele nie zrobię ale niech jest gdzie trzeba to szybko znajde i bede miał szanse szybko naprawić.

Jak nie da się grupować? Priorytetem sobie przesuwasz tak jak było - chyba, że masz na myśli zestawy - one będą w tygodniu zrobione ;)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Aayren ili Essen #1169
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Wcześniej było np. kil na "trudność" i od najtrudniejszego do najłatwiejszego ustawiało, teraz tego brak. W sumie to jednorazowe dla czarów, ale i tak, wcześniej działało...
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Kaniponk (Administrator) #1170
Member since Jan 2007 · 1796 posts · Location: UTG
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
In reply to post #1160
Quote by Zorann on 2012-05-12, 21:32:
[ciach]
a Vand od wielu lat dzielnie walczy. Szybciej nie będzie - bo się zwyczajnie nie da.
[ciach]

Zoranku wszystko się da. ok to jest truizm, ale obserwując przez kilka lat pracę V. da się zauważyć jedną rzecz: mimo wielkiego serca, ogromu pracy i poświęcenia, gra ma się coraz gorzej, sporo WARTOŚCIOWYCH osób odeszło, kolejka następców jest długa i niewiele wskazuje na poprawę. Z racji mojego zaangażowania mi to generalnie lotto, ale śmiem twierdzić że V. powinien poszukać leaków nie w grze, a w swoim podejściu do tematu, bo tu widzę spore możliwości polepszenia. Organizacja czasu, priorytety, zgodność swoich celów z celami graczy, atrakcyjne opakowanie (np. 1-2 updaty miesięcznie, nowe miasto, czy choćby nowy typ konia w stajniach) lub choćby scedowanie części prac na graczy (póki jeszcze są jacyś chętni) - tu ostrożność V. jest dla mnie niezrozumiała, nigdy (raczej) nie zawiódł się na pracy graczy na rzecz WND, a mając swoje ograniczenia, nie próbuje korzystać z tego na większą skalę. WTF??
Podejście w stylu to moja gra i wszystko muszę zrobić sam, a przynajmniej mocno posprawdzać (albo porobić bezbłędne kreatory) nie sprawdza się już od dawna, a V. z uporem godnym lepszej sprawy trwa w swoim podejściu do tematu. Why?? Czy wierność w podejściu do tematu jest warta tego by udupić taki projekt? Nie wierzę że poświęciwszy dzień lub 2 na optymalizację pracy nie da się WND wrzucić na lepsze tory. Nawet jeśli praca nie stała by się szybsza (a jestem pewien że by sie stała) można dopracować tak PR by wchodzące nowości, updaty, nawet drobne zmiany były widoczne i odczuwalne przez graczy. Sposobów na ulepszenie WND nie wymagających wiele pracy od ręki można wymyślić kilka, pozostaje kwestia przekonań Vanda, które mają plusy (najoryginalniejsza polska gra) i zasadnicze minusy - tempo prac i ich atrakcyjność podobna jak przy budowie La Sagrada Familia.
Powtórzę - nawet jeśli tempo prac miałoby pozostać to samo, można tak to opakować że jedynie Marqs bedzie marudził.
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
This post was edited on 2012-05-14, 05:58 by Kaniponk.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3 ... 76  77  78  79  80 ... 99  100  101  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 304.6 ms (247.1 ms) · 148 database queries in 86.6 ms
Current time: 2020-09-27, 05:26:51 (UTC +01:00)