Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Klany RSS
Rywalizacja miedzyklanowa
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Vandhall (Administrator) #16
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 28255
Cieszę się, że Zorann poruszył tę kwestię, mam takie same odczucia co on.

Wczoraj rozmawiałem z teściową o naszym świecie Iadrionis. Jedna z kwestii, o których rozmawialiśmy była o złych emocjach. Porównałem  do Ogame, które bazuje na negatywnych emocjach - czyli uproszczając zabierz innemu a tobie będzie lepiej. The Crims które z kolei buduje nienawiść do policji, narkotyki, kurewstwo traktuje jako coś normalnego i dochodowego. Mogłem dać przykład wielu odmóżdżających gier i powiedziałem, że moje Idarionis jest lepsze. Bo mimo że też bijecie się ze sobą - to jednak nie wzbudza to nienawiści pomiędzy uczestnikami rozgrywki - a wręcz przeciwnie buduje przyjaźnie i scala. Jeżeli ktoś się nie lubi czy sobie dogryza to zapewne nie wynika to bezpośrednio z tego, że jeden drugiego pokonał w turnieju czy na arenie. Powiedziałem, że to jest sukces! Bo mamy tu coś nietuzinkowego co warto pielęgnować.

Niedawno przy okazji dyskusji o klanach ktoś wspomniał o tym że klany mogą to wszystko zniszczyć. Sam się tego obawiałem, ale sięgnąłem pamięcią wstecz... przecież mamy tu ludzi na poziomie.

Są 3 rozwiązania.
1. Nie robić klanów - a rozbudowywać to co już mamy i wprowadzać nowości budujące zdrową rywalizację.
2. Zrobić klany ale w taki sposób abyście walcząc ze sobą nie mieli powodów do nienawiści.
3. Zrobić klany z prawdziwego zdarzenia i mieć nadzieję, że nie zmienią negatywnie waszego stosunku do innych czy wręcz nie pobijecie się na zlocie.

Trzecie rozwiązanie właśnie skreśliłem. Bo co niektórzy swoją postawą dali dowód, że to byłoby naiwne w to wierzyć.

Podoba mi się druga propozycja. Jednak zrezygnowanie z niektórych aspektów spowoduje, że klany zwyczajnie stracą. Ale nie ma rady postaram się aby nie było nudno - zawsze możecie przelać nienawiść za zniszczone budynki czy utraconą karawanę na nikczemne bestie czy najemników z innych krain.

A na koniec dodam jeszcze, że można reklamować swój klan, zachęcać innych do swojego, zniechęcać do innego. Sam niedługo dam wewnątrz świata instrumenty do tego. Ale trzeba to czynić na poziomie.
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Frytha #17
Member since Jan 2007 · 535 posts · Location: Radom
Group memberships: Użytkownicy
In reply to post ID 28257
Podejrzewam, że wiem z jakiego źródła masz owe "opowieści" o naszym klanie. Po pierwsze osoby te zobaczyły może 1/4 tego, co tak naprawdę mamy, po drugie - jako że pogryźliśmy się na koniec, więc ich ocena klanu jest faktycznie bardzo obiektywna.

Tak to te osoby sa zrodlem "opowiesci" o waszym klanie, ale nie tylko, historie znamy rowniez od srodka.

A teraz proszę bardzo najeżdżaj na mnie. Wsadź sobie do podpisu orła ze zmiażdżoną głową, przeinaczaj moje słowa, wyzywaj od głupców, masz moje oficjalne pozwolenie. Nie odejdę z Wanda, nie zanihiluję sobie moich niewyskillowanych postaci. Podczas całej tej wojny zawiodłam się tylko na jednej osobie, zdanie reszty mnie nie interesuje.

Macie sklonnosci do robienia z siebie ofiar, nie wazne kto zaczal, ale napewno nie ma strony bez winy, to Storm pierwszy na forum uzyl nazwy naszej bandy, on sugerowal ze pomysly ktore proponujemy sluza tylko po to zeby dzialaly na nasza korzysc, on najezdzal na Wenegora. Nie kreuj swojej organizacji na niewinna i poszkodowana. Jezeli sie zaczyna/kontynuuje pojedynek, trzeba zdawac sobie sprawe z tego ze z biegiem czasu argumenty beda coraz ciezsze i beda mogly kogos urazic, nie uwazam zeby to zdjecie bylo przegieciem wiekszym niz wymienione wyzej poczynania waszego wodza.

Na koniec chciałabym przeprosić - przeprosić członków mojego klanu za to, że nie zdołałam się powstrzymać i znowu rzuciłam Onym temat do najazdów,

I znowu dajesz do zrozumienia czytelnikom Twojego posta, ze to my jestesmy tymi zlymi a wy tylko biednymi poszkodowanymi milosnikami pokoju.

Pełen szacunku do wiekszosci czlonkow wilkow, Frytha.
pawgaara #18
Member since Feb 2007 · 159 posts
In reply to post ID 28260
Jeremiasz ciekawe czy tak samo bys pisal, jak sytuacje by sie odwrocily, i to 'Wilki' by najezdzaly na 'Oni'. Nie jestes osoba neutralna, gdyz nalezysz do jednego z tych klanow (przynajmniej wnika to z twojego podpisu). Twoje zdanie przez to traci nieco na wartosci. Co smieszniejsze. Piszesz, aby Wilki przestaly sie przejmowac, a do tego dajesz ciekawy przyklad z kmiotem, ktory raczej tutaj nie pasuje. Bo jesli Oni to sa kmioty (bo to wlasnie zdanie kmiotow nalezy 'olewac'), to sam siebie obrazasz jak i wszystkich swoich wspolklanowiczow.

Belzebub... dno. Mam nadzieje, ze daleko zajdziesz z takim podejsciem. Zreszta Orlica juz dobrze 'to' opisala.

Nie wiem czemu tak sie dzieje, ale zdecydowanie to 'Oni' nacieraja i staraja sie osmieszyc 'Wilkow'.
Ciekawe czy ktos przez to odejdzie  :-D

BTW: Orlica, moim zdaniem nie masz za co przepraszac 'znajomych', gdyz moim zdaniem wszystko wysmienicie opisalas.
Każdy dobry uczynek zostanie przykładnie ukarany...
Orlica #19
User title: Pierwsza rycerka Idarionis
Member since Jan 2007 · 917 posts
Group memberships: Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
In reply to post ID 28262
Quote by Teppic d'Villazon:
Abstrahując od przesadnego użycia ww obrazka, chciałbym zasugerować, byście z Hathor spojrzały z szerszej perspektywy. Może (prawie napewno) zdjęcie pochodzi z polowania leśniczych, do których obowiązków należą podobne praktyki, mające na celu wyrównanie stosunków drapieżników i reszty? Punkt widzenia zmienia się nieco, jeśli podejdziemy do sprawy otwarcie. Pomaga to czasem uniknąć hipokryzji, i chyba to miał namyśli ten, który o niej mówił.

Przyrodadawała sobie radę bez naszej pomocy od milionów lat. Ty mówisz o zwalczaniu "szkodników" (bo  nawet jeśli to zdobycz leśniczych, to pewnie dlatego, że wilków było za dużo i zagryzały owce) ja twierdzę, że największym szkodnikiem ziemi jest człowiek. Wchodzimy na tematy naszego podejścia do natury jako takiej - ja nie toleruje żadnego zabijania dzikich zwierząt, chyba że zaszły naprawdę poważne okoliczności (bezpośredni atak przez zwierzę, konieczność przeżycia - czyli zdobycie mięsa - albo choroba zwierzęcia, która może zainfekować całą populację - np. wścieklizna). Wiem, że moje podejście jest trochę utopijne, ale nic na to nie poradzę.

/end of offtop

Edit: Re Frytha, abstrahując od tego kto miał wtedy rację - najeżdża na was jedna osoba (fakt szef ale jedna), wy oddajecie całemu klanowi - faktycznie bardzo sprawiedliwe - zabili nam żołnierza, to zrównamy z ziemią całą wioskę  <_<
[Image: http://img6.imageshack.us/img6/6512/wandii4.png]

[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
This post was edited on 2008-02-25, 19:32 by Orlica.
Belzebub #20
Member since Jan 2007 · 35 posts
Dobra to ja może jeszcze dodam od siebie co NIE było powodem umieszczenia takiego zdjęcia w podpisie:

*NIE było powodem obrażenie czyichkolwiek uczuć
*NIE było na celu obraza jakiegokolwiek klanu

Chciałem po prostu zobaczyć jaki efekt wywoła taki obrazek. Owszem była to prowokacja, jednakże widze, że wiele osób za bardzo bierze sobie to wszystko do serca. To jest tylko GRA i widać nie wszyscy to zauważyli...

Wyniki mojej obserwacji zostawie dla siebie, by nie wywoływać kolejnej burzy ;p.

Z pozdrowieniami dla wrażliwych i urażonych ;]

I powiem jeszcze jedno. My to traktujemy jako zabawe, może wy też powinniście...

Edit: Nie wiem jak wy, ale jednak szef w największym stopniu odpowiada za to jak dana społeczność będzie wyglądać. Jeśli nie podzielacie jego poglądów i sie z nimi nie utożsamiacie to albo spróbujcie go utemperować. Bo dopuki Storm jako szef będzie źle odbierany, doputy wy jako klan również
This post was edited 2 times, last on 2008-02-25, 19:46 by Belzebub.
Wenegor #21
Member since Jan 2007 · 463 posts · Location: Mokrzyska
In reply to post #19
To sie moze tez wypowiem. Co do martwych wilkow, to przyznaje moze to byc troche niesmaczne dla niektorych osob. Co do innych form "rywalizacji" hmm mi sie to podoba ;) Theblackknight ma fajny podpis ;) a z podpisu Storma dowiedzialem sie ciekawcych rzeczy :-) Jesli o mnie chodzi to traktuje to jako forme zabawy ;) Przyznac musze, ze wnd ostatnio zaczyna mnie nudzic, dlatego bardzo czekam na wejscie klanow. gdyby nie irc, wspaniali ludzie i to wlasnie forum, na ktorym ostatnio zaczyna sie cos "dziac" pewnie juz nie gralbym w Wanderera...
Dla mnie to bawienie sie podpisami, jest forma zabawy i staram sie do tego podchodzic w sposob humorystyczny, bo w zalozeniu tak wlasnie mialo byc. Rywalizacja jest rzecza porzadana, oczywiscie dopoki nie przegracza pewnych granic.

Viele Grüße und Küsse eures Wenegor

edit: mi to wyglada troche jak PIS vs PO przed wyborami ;] czy was nie bawily te wszystkie spoty reklamowe ? Mnie tak i tak samo traktuje to co sie dzieje na forum ;-)
[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
ch*j
This post was edited on 2008-02-25, 19:57 by Wenegor.
Jeremiasz #22
Member since Jan 2007 · 829 posts · Location: Mysłowice
In reply to post #18
Jeremiasz ciekawe czy tak samo bys pisal, jak sytuacje by sie odwrocily, i to 'Wilki' by najezdzaly na 'Oni'.

Myślę ze pisałbym tak samo :) Zauważ ze to działa w dwie strony Oni jadą po Wilkach Wilki sie rewanżują ja generalnie cały ten konflikt mam gdzieś i myśle że jakby wiecej osób miało takie podejście to tego temtu bysmy teraz tutaj nie wałkowali ;)

Quote by pawgaara:
Nie jestes osoba neutralna, gdyz nalezysz do jednego z tych klanow (przynajmniej wnika to z twojego podpisu). Twoje zdanie przez to traci nieco na wartosci. Co smieszniejsze. Piszesz, aby Wilki przestaly sie przejmowac, a do tego dajesz ciekawy przyklad z kmiotem, ktory raczej tutaj nie pasuje.

Oj Pawgaara nie rozumiesz :) To że nalże do Onych nic nie znaczy - zauważ ze ja akurat nie mieszam sie w ten konflikt ;)  i staram sie obiektywnie patrzeć. Mój post jest skierowany nie tylko do Wilków ale od Zroanna Onych i nawet do Ciebie ;)

Quote by pawgaara:
Bo jesli Oni to sa kmioty (bo to wlasnie zdanie kmiotow nalezy 'olewac'), to sam siebie obrazasz jak i wszystkich swoich wspolklanowiczow.
Ja sie nie czuje urażony i podejrzewam że moim wspólklanowicze takze nie sa urażeni :) Zreszta popatrz jeszcze na mądre słowa które zacytował Teppic.

Quote by pawgaara:
Nie wiem czemu tak sie dzieje, ale zdecydowanie to 'Oni' nacieraja i staraja sie osmieszyc 'Wilkow'.
Ciekawe czy ktos przez to odejdzie  :-D

Mam nadzieje, że nikt nie odejdzie... starajmy sie wszyscy traktować wnd i osoby tutaj mniej poważnie. To tylko gra.

Pozdrawiam
[Image: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
This post was edited on 2008-02-25, 19:46 by Jeremiasz.
Orlica #23
User title: Pierwsza rycerka Idarionis
Member since Jan 2007 · 917 posts
Group memberships: Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Re Edit Belzebub: A co ty myślisz ze ja robię od paru miesięcy. Storm i Teppic wiedzą, co ja czasem wyrabiam żeby ich od siebie odsunąć
[Image: http://img6.imageshack.us/img6/6512/wandii4.png]

[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Aru #24
Member since Feb 2008 · 39 posts
In reply to post #20
Quote by Belzebub:
I powiem jeszcze jedno. My to traktujemy jako zabawe, może wy też powinniście...

Nie wiem Belzebubie ale ty chyba obraziles teraz inteligencje forumowiczow czy to w jakims klanie zrzeszonych czy tez nie jak ja....mnie zdjecie martwych zwierzat i podpis pod postem wskazujace dokladnie o co chodzi nie wyglada na zabawe....troche dystansu ludzie to jest gra.
Lubie się czepiać,nie bijta :P
Belzebub #25
Member since Jan 2007 · 35 posts
Miałem na myśli "rywalizacje" międzyklanową
Colan #26
User title: Baron
Member since Jan 2007 · 730 posts · Location: Gdańsk
In reply to post #23
Eja!

Widzicie, Wilki się kłócą, Oni się kłócą, a Order Sokoła szybuje ponad to i zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia...

U nas nie ma miejsca na nienawiść jeno na budowę wspaniałego klimatu  :)

A co do klanów, to szkoda Vand, iż nie będzie ich pełnej wersji. Myślę, iż wojny między takimi są sprawą jak najbardziej normalną... Kwestia tylko, by klanow było dużo i coś się działo (może warto ograniczyć ilość osób w klanie - z tego co słyszałem pewnie coś takiego będzie poprzez opłaty za kolejne członkostwo). Jedyne to pasuje zrobić to tak, żeby jeden klan nie mógł drugiego całkowicie zniszczyc, bo przykładowo jeśli ktoś kogoś napadnie i zniszczy mu dobytek roku pracy, to pewnie tym przegranym odechce sie grac - wygrana powinna byc bardziej "moralna"... To ze ludzie nie beda sie lubic to jak dla mnie tylko uatrakcyjnia gre - no chyba ze przeradza sie w chorobliwa glupote i wyzwiska. Ale z drugiej strony jak pieknie wdac sie w pyskowke na poziomie z przeciwnikiem gdzies w karczmie i jeszcze go z niej wykopac... bezcenne :)

Pozdr.
Order  Sokoła
__ [Image: http://img209.imageshack.us/img209/4597/herbwielkimistrzminidr3.gif] __
 Semper fidelis
maRcus #27
Member since Feb 2007 · 1845 posts · Location: Łódź
Według mnie idea klanu już z definicji zakłada ostrą rywalizację z innymi (nie tylko klanami). Rywalizacja bardzo rzadko bywa moralna i zdrowa- zazwyczaj polega na negatywnych emocjach. Przyznam, że nie znam nikogo osobiście z Wilków, a z forum kojarzę wszystkich. Wszystkich ich też szanuję- tak, jak można szanować ludzi, którzy grają w tą samą grę od bardzo długiego czasu, ale jak napisał któryś z przedmówców, wystarczy spaczony obraz któregoś z członków takiego klanu, a pod topór idą wszyscy.
Jeśli kogoś obraziła kampania, której uczestnikiem również byłem to oficjalnie przepraszam- szczególnie Hathor i Orlicę, bo uważam, że oprócz dziewczyn, nikogo to aż w tak makabryczny sposób nie ruszyło.
Przyznam szczerze, że śmieszy mnie obraz Wilków, wykreowany w tym wątku. Robienie z siebie ofiary przed resztą użytkowników, duża część z których nawet nie podejrzewała o tym, że nieoficjalnie istnieją już klany jest IMO żałosne. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i myślę, że można by zaoszczędzić sobie takich akcji- jaki jestem biedny, bo ONI nas maltretują.
W podupconych już raz napisałem- "to jest tylko gra, a że Idarionis dawno przestała mnie bawić to przynajmniej jest forum, i takie wątki, w których możemy się powygłupiać i ponabijać z tego".
Czekam niecierpliwie na update i mam nadzieję przeniesie to wszelkie, te bardziej intensywne emocje, prosto do świata Idarionis. Mam też nadzieję, że w przyszłości, gdyby doszło do ewentualnych konfliktów w grze między naszymi klanami nikt nie będzie się żalił na forum, że wywołuje to u niego depresję i poczucie niższości.
BTW szczerze przyznam, że theblackknight i Storm swoimi opisami wywołali tylko i wyłącznie pozytywne emocje w naszym klanie i dziwię się, że nie zadziałało to w drugą stronę..
Grogan Dwarf Mercenary 315 lvl
Mordred Lothor Human Invader 293 lvl
Milla Human Paladin 203 lvl
Isabell Human Priest 188 lvl
Belian Dwarf Guardian 161 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 145 lvl
Morien Isslur Elf Battle Bowman 132 lvl
Jeremiasz #28
Member since Jan 2007 · 829 posts · Location: Mysłowice
In reply to post #26
w początkowej fazie wprowadzania klanow mozna by dać możliwosc palenia i grabienia za obopólną zgodą :P tzn Klany wypowiadaja sobie wojne na okreslonych warunkach np że bedą wojowac ze soba 3 dni i biją sie o 10 k złota .  Albo o jakis % zawartosci skarbca. Wtedy nie będzie sytuacji ze słaby klan dostaje od mocnego "bo tak".

Wojny będą raczej zakładami - Sprawdzmy kto jest lepszy - załóżmy sie o 20k złota. Jeżeli obie strony chcą wejsc w taki zakład to niech wchodzą.
[Image: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
This post was edited on 2008-02-25, 21:03 by Jeremiasz.
Losstarot (Administrator) #29
Member since Jan 2007 · 2622 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Jak dla mnie to cały ten konflikt nie powinien mieć miejsca bo przerodził się z konfliktu 2 czy 3 osób w konflikt klanów, w dodatku jakiś taki osobisty,
Może gdyby nie te osobiste naleciałości to ta rywalizacja byłaby zabawna, może w troche innej formie ale zawsze.
W każdym bądź razie cała ta sprawa popsuła mi wizerunek spójnego i życzliwego społeczeństwa Kathanorm, przykro mi z tego powodu.

Co do klanów to jest ich stanowczo za mało, tak jak i graczy, a ograniczenie ilości osób w klanie średnio widzę.
Nie wyobrażam sobie też sytuacji takiej że jakiś klan jest atakowany, przegrywa i traci np złoto które było zbierane pół roku.
To co napisał Jeremiasz ("że bedą wojowac ze soba 3 dni i biją sie o 10 k złota") jest nawet niezłe, oczywiście za obopulną zgodą.

peace
Wanderer !!!
Yossa #30
Member since Jan 2007 · 145 posts · Location: Gdańsk
Quote by Losstarot:
Co do klanów to jest ich stanowczo za mało, tak jak i graczy, a ograniczenie ilości osób w klanie średnio widzę.

Cała zabawa polega na tym, aby tak jak mówisz, klanów było jak najwięcej. Tylko nie osiągnie się tego, bez ograniczenia osób w klanie i dalszego niewielkiego zwiększania tej ilości w różny sposób (kasa, questy, rozbudowa, levele itd). Inaczej będą 2, 3 czy 4 klany z 200 osobami i wszystko straci sens. Jeśli klan będzie chciało założyć więcej osób niż założony max, zawsze można sobie wtedy założyć 2 albo 3 zaprzyjaźnione klany, które się wspierają.

Quote by Losstarot:
Nie wyobrażam sobie też sytuacji takiej że jakiś klan jest atakowany, przegrywa i traci np złoto które było zbierane pół roku.
To co napisał Jeremiasz ("że bedą wojowac ze soba 3 dni i biją sie o 10 k złota") jest nawet niezłe, oczywiście za obopulną zgodą.

Nie ma problemu, można sobie konkurować np. na jakieś punkty w rankingu, punkty sławy itd. Choć lepiej by było gdyby ewentualne porażki i zwycięstwa (niekoniecznie w walkach między klanami) przekładały się na jakieś konkretne rzeczy.
FABRICATI DIEM, PVNC!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 264.7 ms (207.3 ms) · 149 database queries in 17.7 ms
Current time: 2021-01-15, 22:39:39 (UTC +01:00)