Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Klany RSS
Rywalizacja miedzyklanowa
Page:  1  2  3  4  next 
Zorann (Administrator) #1
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4868 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Rywalizacja miedzyklanowa
Wstyd i hanba!
Gdybym pomyslal, ze bede na forum obserwowal tego typu zachowania, to bym o klanach nie wspomnial, a gdyby Vand napisal ze chce wdrozyc, to bym Mu odradzal. Zaskakuje mnie rywalizacja miedzyklanowa klanow, ktore formalnie nie istnieja.
Na forum dochodzi do spiec i klotni o jakies wyimaginowane rzeczy, ze ktostam chce przeforsowac jakis pomysl dla swojego dobra i inne tego typu bzdury...
Doszla tez do mnie w koncu aluzja ukryta w zdjeciu martwych zwierzakow. W swej bezgranicznej naiwnosci sadzilem, ze to o jakies trofea idzie, ze moze user widzial scene na zywo i sam zrobil zdjecie itp...
A teraz mialem nieszczescie powiekszyc sobie obrazki w profilach niektorych czlonkow forum. Ci sami uzytkownicy maja w profilu jakies napisy, ktorych na szczescie (moje, bo by mi moglo zaszkodzic, jesli "dowcip" jest w tym samym smaku) nie potrafie odczytac.

Moze to dlatego, ze klany zrzeszaja nie postacie, tylko graczy, a zatem gracze postanowili zrobic wojenke miedzy soba? No i juz wiecie, dlaczego bym odradzal Vandowi tworzenie klanow - bo ich najwiekszy atut wlasnie okazal sie byc najwieksza wada. Domyslalem sie wprawdzie takiego zachowania, ale spodziewalem sie go raczej po pseudoklanach stworzonych przez dzieciaki, ktore lada chwila zrezygnuja z gry ktora przewyzsza ich mozliwosci intelektualne. Ale i tu sie przeliczylem - spory klan zrzeszajacy charakterystyczne osoby dopuszcza sie takich praktyk. Zniesmaczylo mnie to...
Ktos napisal, ze to jak w komunie - niby cos jest nie tak, ale nie ma na to paragrafu. Pokusze sie o odpowiedz tutaj - paragrafy sa i ja je wymienilem, udaliscie, ze ich nie widzicie. To Wam nie chce sie do nich stosowac, a jedyne czego nie mam to narzedzia zeby sila Was do tego zmusic. Jestescie dorosli - nie trzeba Wam chyba kasowac opisow. Zrobcie to sami. I zakonczcie klotnie miedzyklanowe na tym forum. Zalozcie sobie temat w offtopie, a najlepiej zalozcie sobie osobne forum i tam sie kloccie, jesli macie z tego jakas ucieche.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Colan #2
User title: Baron
Member since Jan 2007 · 730 posts · Location: Gdańsk
Group memberships: Użytkownicy
Eja!
Nawet nie zwracałem na to uwagi, jednak zacząłem szukać i znalazłem. W sumie to faktycznie nieco niesmaczne, dziecinne wręcz...
No chyba, że podejść do tego z dużą dozą humoru i potraktować jako ciężki żarcik... Chociaż znając sytuację między rywalizującymi grupami, to raczej była to chęć "dogryzienia wrogowi". Wydaje mi się, iż niepotrzebnie...

Pozdr.
Order  Sokoła
__ [Image: http://img209.imageshack.us/img209/4597/herbwielkimistrzminidr3.gif] __
 Semper fidelis
asu #3
Member since Feb 2007 · 596 posts
In reply to post #1
Eee tam pisałem już o tym wcześniej ;)
EDIT: jakiś miesiąc temu na oko.
Bo tutaj Asa zabija król
Ale żeby Dudka nie wziąć na mundial?
"ku*** prycjhodze do domu i mam cale rce w krwi bie wiem o co majamcn la opiefdoele do a e dzie przyal jutreo"
This post was edited on 2008-02-25, 16:16 by asu.
Jeremiasz #4
Member since Jan 2007 · 829 posts · Location: Mysłowice
A ja proponuje to całkowicie olać :P znudzi sie i to i jednym i drugim. Aha i wyłaczcie sobie podpisy :D
[Image: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
This post was edited on 2008-02-25, 16:25 by Jeremiasz.
pawgaara #5
Member since Feb 2007 · 159 posts
Na arenie rywalizowac jeszcze nie moga, wiec robia to tutaj. Co w tym dziwnego?  :-D
W dodatku ktostam pisal, ze Idarionis go nie bawi, wiec chociaz tutaj chce sie posmiac (czy cos takiego, ja to tak odebralem). Rywalizacja byla i bedzie, a 'jaka' to zalezy wylacznie od graczy.
Każdy dobry uczynek zostanie przykładnie ukarany...
Zorann (Administrator) #6
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
In reply to post #4
To sie nie ma znudzic, tylko skonczyc. Swiadomie. Bo ja w tym nie widze elementow zartu chocbym nie wiem jak sie staral, a napietej sytuacji na forum miedzy niektorymi userami nijak nie wytlumaczy sie w ten sposob.

Asu: Ja sobie znajomy skadinad obrazek powiekszylem dopiero teraz gdy mi ktos zwrocil uwage, ze ktos sie bawil w paincie... :/
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Belzebub #7
Member since Jan 2007 · 35 posts
A ja nie widze kompletnie powodu, dla którego mielibyśmy burzyć naturalny porządek świata. Konflikty są były i będą, a klany to wręcz idealna forma na ich prowadzenie. Nie można nakazać ludzim, aby nagle sie kochali, bo nagle gra straci swój urok. Wszystko stałoby sie sztuczne.

A od animozji na forum (tych prywatnych nie klanowych) są przecież moderatorzy, a skoro sami dopuszczają do takich spięć to niech zastanowią sie nad swoją pracą.
Theodrus #8
Member since Feb 2008 · 376 posts
/me wychyla głowę z kryjówki.
Powiniśmy utworzyć forumowy komitet pokoju!

Szczere mówiąc to jakoś nie widzę rywalizacji. Ale jeśli takowa istnieje to powinna być toczona w sposób merytoryczny i bez obrzucania się błotem.

ps. Mi to łatwo mówić nie będąc uczestnikiem sporu. Bym był to bym prawdopodobnie stracił swe wartości dot. prowadzenia dyskusji.
Jeremiasz #9
Hmm post powyzej daje wiele do myślenia ... rywalizacja a w sumie wojna nie jest widoczna z boku. Ja w sumie tych wszystkich obrazkowo/podpisowych zaczepek nie widzalem do nei dawna bo juz dawno wyłączyłem wyświetlanie :D

Generalnie myślę , że wszyscy powinni wrzucić na luz i olewać wszelkie zaczepki ;)

Nie wiem kto wypowiedział te słowa, ale dają do myślenia:
"Człowieka nie da sie obrazić,chyba, że sam na to pozwoli"
Zorann (Administrator) #10
In reply to post #7
Quote by Belzebub:
A ja nie widze kompletnie powodu, dla którego mielibyśmy burzyć naturalny porządek świata. Konflikty są były i będą, a klany to wręcz idealna forma na ich prowadzenie. Nie można nakazać ludzim, aby nagle sie kochali, bo nagle gra straci swój urok. Wszystko stałoby sie sztuczne.
Jak 2,5 roku gram w Wanderera to caly czas bylo wszystko sztuczne, a teraz nagle ludzie sie ockneli i zaczeli robic jakies dziwne aluzje i spiecia, przestajac przy tym udawac, ze sie lubia...
Konflikty to moga byc miedzy postaciami, ale nie miedzy graczami. Gracze powinni sie prac po mordach, palic sobie domy i wszczynac bojki w karczmie, a nastepnie wylaczyc Wanderera i pojsc na piwo z szefem klanu ktoremu przed chwila zburzylo sie kopalnie i sobie pogadac:
- Noo, ladnie nas zalatwiliscie z ta kopalnia, dwa tygodnie budowy w plecy...
- Farta mielismy z ta kopalnia niezlego, a wy frajerzy zadnej obrony tam nie mieliscie. Gorzej ze skarbcem, nie wiesz moze kto mogl nam podwedzic 30k gp?
- Hmm, niech pomysle... A tak, cos o tym wiem. Ale zaplacilismy podatek od dochodu, wszystko legalnie!
- lol
- rotfl
- to co, nastepne piwko?
...
- No, ale jutro to wam pokazemy za ta kopalnie!
- dobra dobra...

A od animozji na forum (tych prywatnych nie klanowych) są przecież moderatorzy, a skoro sami dopuszczają do takich spięć to niech zastanowią sie nad swoją pracą.
Kolejna tajemnica forum zdradzona - winni sie znalezli. Powiem wiecej - jako ze jestem jedynym moderatorem, to znalazl sie WINNY.
W takim razie skoro trzeba z Toba ostrzej, to moze tego sie posluchasz: Nakazuje Ci w trybie natychmiastowym usunac obrazek martwych zwierzat z opisu. Dostalem wiadomosci od innych uzytkownikow, ze jest to dla nich niesmaczne.

Generalnie myślę , że wszyscy powinni wrzucić na luz i olewać wszelkie zaczepki ;)

Nie wiem kto wypowiedział te słowa, ale dają do myślenia:
"Człowieka nie da sie obrazić,chyba, że sam na to pozwoli"
A jak ktos kogos bije, to winny jest pobity - mogl trzymac garde...
This post was edited on 2008-02-25, 18:33 by Zorann.
Jeremiasz #11
Hehe widac Zorann nie zrozumiałeś tych słów ;)

Aha przypomniało mi sie czyje to słowa - bodajze Anthony de Mello :) swoją droga polecam jego ksiązke "Przebudzenie" - daje mocno do myślenia :P
This post was edited on 2008-02-25, 18:50 by Jeremiasz.
Zorann (Administrator) #12
Zatem wyjasnij mi je ;)
Orlica #13
User title: Pierwsza rycerka Idarionis
Member since Jan 2007 · 917 posts
Group memberships: Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
In reply to post #11
to ja się włączę i przytoczę to co miałam napisać w innym wątku, nim Zoruś go skasował:

Belzebub, ja też miałam się nie wypowiadać, choć z nieco innych przyczyn niż Ty podałeś.

Na początek chcę Ci pokazać mały przykład:

Quote by Belzebub:
A co organizacji klanów. Wiem jak wygląda ten klan i słyszałem jak wyglądają wilki (...) chciałbym sie zamienić. My mamy klimat (...) na siłe.

Że nie o to Ci chodziło? No cóż, to przecież Twoje słowa, a że zacytowałam nieco wybiórczo, ostatecznie jakie to ma znaczenie.

Nie chcesz zmieniać klanu, ja także nie mam na to ochoty. Widocznie jestem idiotką, skoro polubiłam tę parodię, skoro naprawdę dobrze dogaduję się z ludźmi, których Ty uważasz za półinteligentów. Podejrzewam, że wiem z jakiego źródła masz owe "opowieści" o naszym klanie. Po pierwsze osoby te zobaczyły może 1/4 tego, co tak naprawdę mamy, po drugie - jako że pogryźliśmy się na koniec, więc ich ocena klanu jest faktycznie bardzo obiektywna.

Co do wilków - tak ich widok mnie boli. Nie z powodu ich symbolizmu, ale zwyczajnie smuci mnie, że trzy piękne stworzenia musiały zginąć, żeby jakiś ważniak mógł sobie powiesić ich łby nad kominkiem. Tak samo bolało by mnie zdjęcie orła, konia, niedźwiedzia albo tygrysa. I wydaje mi się, że to samo miała na myśli Hathor, pisząc o tym zdjęciu.

Co do argumentu o hipokryzji - skoro zabijasz w wandzie bandytów rozumiem, że zupełnie obojętnie przejdziesz koło człowieka z nożem w sercu, albo odciętej głowy. To właśnie swoją wypowiedzią sugerujesz (ty i wszyscy specjaliści udowadniający szkodliwość gier komputerowych).

A teraz proszę bardzo najeżdżaj na mnie. Wsadź sobie do podpisu orła ze zmiażdżoną głową, przeinaczaj moje słowa, wyzywaj od głupców, masz moje oficjalne pozwolenie. Nie odejdę z Wanda, nie zanihiluję sobie moich niewyskillowanych postaci. Podczas całej tej wojny zawiodłam się tylko na jednej osobie, zdanie reszty mnie nie interesuje.

Na koniec chciałabym przeprosić - przeprosić członków mojego klanu za to, że nie zdołałam się powstrzymać i znowu rzuciłam Onym temat do najazdów, a także wszystkich niesklanowanych, którzy muszą wysłuchiwać tych kłótni. Nie chcę dociekać, który klan jest lepszy, fajniejszy, mądrzejszy. Kilka miesięcy temu podjęłam decyzję, gdzie chcę należeć i nie żałuję jej. Mam nadzieję, że nikt z tu obecnych nie żałuje swojej.

Pozdrawiam i życzę szczęścia w swoim klanie, bo ja w moim znalazłam naprawdę dobrych kumpli
Chcąca się dowartościować Orlica
[Image: http://img6.imageshack.us/img6/6512/wandii4.png]

[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Jeremiasz #14
Offtop : Zorann zobrazuję Ci to : jak ktoś mówi do mnie ty poje*** taki i owaki i generalnie ostro wrzuca to ja to mam za przeproszeniem w dupie i sie nie przejmuje słowami jakiegoś kmiota. Nie zalezy mi na jego zdaniu, nie czuje sie obrażony bo taki karzeł nie jest wstanie mnie obrazić. Oto chodzi. A jak zaczniesz sie przejmowac każdym zdaniem, brać kazde zdanie na poważnie i przejmowac kazdym kmiotem i będziesz się czuł z tego powodu urażony no to moge tylko współczuć ;)

Obrazek z wilkami - rozumiem, jeżeli kogoś to rusza to powinno się usunąć.

A co do calego konfliktu...moja rada olejcie to i tyle. Vnd wprowadzi klany to kazdy pokaże na co go stać :) Pewne jest juz jedno: będzie walka Wilki vs Oni. A może zdarzy się cud ?

Zorann a jak za bardzo po sobie będa jechać i bedzie to przeszkadzac innym userom to rozdaj pare knebli i bedzie spokój.

Pozdrawiam i życze nie przejmowania się ;)
Teppic d'Villazon #15
User title: Złowrogi Tłumacz
Member since Jan 2007 · 3183 posts · Location: Półleżące
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Graficy, Skrybowie Mod, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
In reply to post #13
Oj ludzie...
Podrasowywanie sytuacji do rangi wojny uważam za przesadzone. O ile wszystko dzieje się z dyskrecją i bez przeciągania pewnej granicy, nie widzę powodu do paniki. Rozmawiałem już z Belzebubem na temat wilków i powtórzę swoje słowa.
@Bubek
Nie jest to w najlepszym guście. Przekracza ową granicę. Odpuść proszę. Nie dlatego, że rozumujesz niewłaściwie, ale dlatego, że dużo osób, których nie trzeba niepokoić, podchodzi inaczej.
@Orlico
Abstrahując od przesadnego użycia ww obrazka, chciałbym zasugerować, byście z Hathor spojrzały z szerszej perspektywy. Może (prawie napewno) zdjęcie pochodzi z polowania leśniczych, do których obowiązków należą podobne praktyki, mające na celu wyrównanie stosunków drapieżników i reszty? Punkt widzenia zmienia się nieco, jeśli podejdziemy do sprawy otwarcie. Pomaga to czasem uniknąć hipokryzji, i chyba to miał namyśli ten, który o niej mówił.
Widzisz martwego człowieka. Współczujesz mu.
Widzisz martwego Saddama. Nie współczujesz mu.

Rozumiesz?

@Zorann
Konflikty to moga byc miedzy postaciami, ale nie miedzy graczami.
To bardzo optymistyczna wersja, obawiam się że nierealna. Nie dlatego, że brakuje nam profesjonalistów, którzy oddzielą życie od gry. Dlatego, że takowe konflikty między graczami po prostu są i będą, i naiwnym (srogo rozczarowanym) będzie ten, co myślał inaczej. Gdybyśmy wszyscy mieszkali w jednym mieście i chadzali sobie na piwo, możnaby dać sobie po pysku, a potem porozmawiać i wyjaśnić, co na sercu leżało. Ale takiej możliwości nie ma, i zostaje tylko przekaz elektroniczny, który nie jest idealny. W tym momencie osoby (proszę nie doszukiwać się obrazy) myślące jednotorowo dopowiedzą sobie conieco, i zwada gotowa. Myślę, że i ja ze Stormem bym się dogadał, jakbyśmy mięli dla siebie ze 3 dni. Bo się człowiek przyzwyczaja. Tak było ze mną i Mefem...

Na koniec puenta. Nie dajmy sie zwariować! Rywalizacja międzyklanowa może być nawet śmieszna, jeśli dysponuje się poczuciem humoru. Jeśli większość jednak bierze sobie za bardzo do serca - nie ma sprawy, podpisy (mój przynajmniej, całkiem fajny IMO zresztą) znikną.

ps. Jerem, znałem to pod innymi słowami: "Twoim wrogiem nie jest ten, kto cię nienawidzi, ale ten, kto sprawi, że ty nienawidzisz."
[Image: http://img510.imageshack.us/img510/5030/vincent2.gif]
Teppic[547] | Valence[5829] Jon Doe[6206] | Vlad[2392] | Burch[878] | Lord Myron[602]
[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
This post was edited on 2008-02-25, 19:17 by Teppic d'Villazon.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  3  4  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 249.2 ms (191.3 ms) · 144 database queries in 14.8 ms
Current time: 2021-01-15, 21:36:02 (UTC +01:00)