Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Play By Forum / Twórczość własna Dyskusje RSS
Sesja eksperymentalna
Page:  1  2  next 
Zorann (Administrator) #1
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4861 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Sesja eksperymentalna
Wpadl mi ostatnio do glowy ciekawy pomysl na sesje. Nie gwarantuje jakosci sesji, gdyz jest to czysty eksperyment. Cos, czego nie probowalem nigdy i czego nigdzie nawet nie widzialem. Sesja bedzie nietypowa - uprzedzam z gory, to nie to co widzieliscie w innych pbfach. Ale o tym sie przekonacie czytajac to, co trzeba mi wyslac aby zostac zapisanym. Najpierw pare slow ogolnie o sesji:

Czas: Wspolczesnosc.
Klimat: Ogladaliscie "Pile"? To by bylo mniej-wiecej to.

Aby zostac zapisanym do sesji nalezy spelnic warunki:

1. Zalozyc multikonto na forum. To nie jest zadna podpucha zeby kogos zbanowac ;)
Nazwa konta obowiazkowo ma byc pelnym imieniem i nazwiskiem postaci ktora bedziecie odgrywac. Najpierw imie, potem nazwisko. Inne nie bedzie akceptowane.
Avatar jaki moze miec to konto - rzeczywiste zdjecie gracza, na ktorym go dobrze widac i jest na nim sam, albo nic. Wrzucenie czyjegos zdjecia jest zakazane prawnie, ja zakazuje wrzucac czyjes zdjecie nawet jesli ten ktos sie zgodzi! Albo siebie, albo nic!
Opis jaki MUSI miec to konto - wyglad postaci taki, jak wrzucicie w ponizszym formularzu.

Co nalezy mi przeslac? Ot, taki wypelniony formularz:
Obowiazkowo przeczytajcie najpierw calego posta, zanim zaczniecie wypelniac!
I pod zadnym pozorem nie wolno tego wysylac tutaj na forum. Wylacznie do mnie na PM!

Quote by "Formularz on :
1. Imie i nazwisko + plec => Swoje prawdziwe, z reala.
2. Wyglad => swoj prawdziwy, z reala. Lacznie z ubraniem, ktory macie na sobie w dniu wymienionym w historii.
3. Wiek => jak wyzej.
4. Historia => krotki opis tego, co robiliscie... a zeby daleko nie szukac - w ostatnia sobote. Zeby bylo konkretnie, chodzi o sobote 16.02.2008r.
5. Rodzina, przyjaciele => 3-4 osoby, imie, krotki opis kim dana osoba jest dla ciebie, co was wiaze i jak ta osoba wyglada i jaki ma temperament.
6. Przedmioty jakie miales przy sobie 16.02.2008r.
7. Zainteresowanie, znane jezyki, umiejetnosci - napiszcie cos o sobie. Prawdziwego.
8. Wiecej o sobie i  czymkolwiek - jesli nie chcesz, nie pisz, jesli chcesz, pisz cokolwiek co uznasz za stosowne.

Tak, tez dobrze przeczytaliscie. To WY bedziecie bohaterami tego PBFa. Ale bez obaw - macie prawo do prywatnosci. Nie obchodzi mnie jak wygladacie, co robicie w soboty, ani kim jest wasza rodzina. Ba, nie interesuje mnie jak macie na imie, a tym bardziej na nazwisko :)
Mozecie zmyslic te dane, tylko prosilbym aby mialo to sens, nie chce widziec zadnego Mietka Pijaka ani Zdzicha Szarpidruta. Wiem, ze kogos moge urazic, ale nie uwierze jesli powiecie, ze tak sie nazywacie ;)

Wiec po kolei:
1. Imie i nazwisko mozecie wymyslic, byleby mialo sens. Mile widziane prawdziwe dane, ale jak mowie - nie ma to znaczenia. Wszakze zabraniam klamac odnosnie plci!
2. Wyglad - opiszcie, jak wygladacie. W podstawowce uczyli jak sie opisuje postac :) Cechy szczegolne, fryzura, wzrost, kolor oczu, skory, wlosow, zachowanie, sposob poruszania - jest o czym pisac, jak szczegolowo to zrobicie od Was zalezy, byle tylko wystarczylo danych do wyobrazenia sobie.
Ubranie - no tu chyba wiele nie musze pisac. Tylko zeby ktos nie stwierdzil, ze ma na sobie mniej niz wypada wyjsc na ulice.
3. Wiek - tutaj zdecydowanie nie wypada klamac. Prosilbym o prawdziwy wiek.
4. Dokladnie chodzi o to, co sie dzialo miedzy 18 a polnoca. Moze to byc cokolwiek.
5. Wszystko jest napisane w formularzu, dodam dla pewnosci - mozecie to zmyslic. Prosilbym aby osob bylo conajmniej 3 i aby byla conajmniej 1 ktora lubicie i 1 ktorej niena... mniej lubicie ;)
Dajcie mi dosc informacji, ze gdybym musial npcowac kogos kogo znacie, to zebym wiedzial przynajmniej, czy jest to intelektualista czy dresiarz ;)
6. Dokumenty, kluczyki, pieniadze, zdjecia. itp. Zwykle przedmioty, ktore sie ma po kieszeniach. Chcialbym, aby zostalo to zrobione DOKLADNIE! JAKIE dokumenty, ILE pieniedzy, CO OTWIERAJA te kluczyki, CO PRZEDSTAWIA zdjecie? Jesli napiszecie, ze mieliscie ze soba odtwarzacz mp3 - chce wiedziec jakie utwory i jakie dane byly na nim zapisane. Jesli macie okulary to ile dioptrii :P
Jesli chcecie miec ze soba przedmioty - opiszcie je dokladnie. Nie jest to gwarancja ze bedziecie je mieli, ale jesli napiszecie mi ze macie swiezo zaladowana nieuzywana baterie to uznam, ze tak bylo. Jesli napiszecie, ze macie baterie - to moge uznac, ze jest wyczerpana.
7. No coz - dobrze by bylo, aby dane byly jak najkompletniejsze, a zarazem prawdziwe. Nie interesuje mnie cv, opiszcie polebkach co i jak. Jak umiecie skakac 3m w gore - napiszcie, jak wyciskacie 320 na klate - tez napiszcie. Byloby milo przyznac sie do fobii, ale nie jest to obowiazkowe, jesli ktos sie wstydzi leku przed ciemnoscia to nie musi sie rpzyznawac ;)
8. To jest punkt opcjonalny - nie trzeba wypelniac.

No i tyle.
Dlaczego tak? Bo to jest sesja inna niz wszystkie. Normalne sesje zgodnie z rozwinieciem skrotu rpg polegaja na wcielenie sie w jakas postac - najlepiej kogos jak najbardziej innego od gracza i posiadajacego umiejetnosci ktorych gracz nie posiada. Tutaj jest inaczej. Zalozeniem jest, ze niewazne czy opisaliscie w formularzu rzeczywiscie siebie, ale wazne, zebyscie w czasie gry starali sie reagowac tak, jakbyscie rzeczywiscie to przezywali i tam byli. Nie zaden elf szyje z luku, ani krasnolud szarzuje na smoka. Skup sie, wyobraz sobie sytuacje - jestes tam, to ty trzymasz luk, przed toba stoi smok. Szarzujesz? Szyjesz z luku? Ha, nie umiesz strzelac z luku? No to chyba czas brac nogi za pas, a nie liczyc, ze kostki sie dobrze poturlaja. Co bys NAPRAWDE zrobil? Czy zaprzyjaznisz sie z innym bohaterem gracza-graczem? Wlasnie na tym polega eksperyment - na relacjach miedzy postaciami i reakcjach na to co sie dzieje, na zastanowieniu sie, co bym to ja zrobil w takiej sytuacji. Planuje wcisnac tam kilka zagadek, moze moralnych wyborow... Nie wiem jak to wyjdzie, sam jestem ciekaw. Tradycyjnie nie mam planu i wszystko bedzie wymyslane na biezaco. I bez zadnych statystyk czy kostek - mysle, ze nie beda potrzebne. Choc to moze zweryfikowac rzeczywistosc.

Kto ma dosc odwagi by sprobowac tego PBFa - czekam na PMy.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Marqs #2
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Piła... grah... a już miałem nadzieję ;)

Tak swoją drogą to bawiłem się już w coś takiego (tylko klimaty inne i PBM a nie PBF). Całkiem przyjemna rzecz.
Ale ta inwigilacja... no normalnie ustawa o ochronie danych osobowych sama się w kieszeni otwiera :D
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Zorann (Administrator) #3
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Wszystko jest dobrowolne, jesli kogos interesuje gra a nie chce sie odslaniac, to niech wymysli wszystko - nie mam nic przeciw. To sa tylko zalozenia.

Edity: Z ta pila chodzi o to, ze nie bedziecie latac po osiedlu do sklepu po mleko, tylko podejmowac nieco bardziej surwivalowo-egzystencjonalno-moralne wybory ;)
Czyli nie wcielacie sie w kogos nietypowego, ale wcielacie siebie w nietypowe sytuacje.
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
This post was edited 2 times, last on 2008-02-21, 22:47 by Zorann.
Marqs #4
Znaczy się, że co? Bo nie wiem czy mam się zainteresować czy jednak nie ;)
Raczej nie kręcą mnie sytuacje w stylu wskakiwanie do "basenu" ze strzykawkami żeby szukać klucza czy odcinać sobie nogę żeby się uwolnić. Ale gdyby to było coś jak... hmmm powiedzmy coś bardziej w stylu podkolorowanego "The Amazing Race" (nic innego ciekawego związanego z normalnym światem i normalnymi ludźmi mi się nie kojarzy) to już czemu nie ;)

Może podaj jakiś przykład żeby było wiadomo czego się spodziewać?
Miecze! Miecze! Miecze!
Zorann (Administrator) #5
A co to jest TAR?
Odcinanie nogi... nie. "Dobrowolne" okaleczenie aby zachowac zycie w sesji byloby dosc kiepskim rozwiazaniem. Jesli juz, to dam predzej wybor czy nie okaleczyc, ale kogos... przy czym pozostawie opcje innego rozwiazania - tak, ze kazdy jakos z sytuacji powinien wybrnac, nie wyjmujac sobie oka by zdobyc kluczyk, ani nie wypruwajac z kogos flakow by tam znalezc wytrycha ;)
Raczej mysle o czyms bardziej przygodowkowym, ale w klimacie odpowiednim, by nikt takiej przygody nie podjal z wlasnej woli. Trudno mi podac konkretny przyklad w tym momencie bo wymyslilem ledwo 1 pokoj (dodac jeszcze male porownanie z cube...) a reszte wymysle czytajac karty postaci. Wiec nie moge zdradzic 100% fabuly jakia mam :D
Chyba ze masz bardziej konkretne pytanie, to moze bardziej konkretnie bede mogl odpowiedziec.
Marqs #6
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Amazing_Race (o ile angielski to nie problem :P) oglądałem kiedyś kilka odcinków tego na AXN i jakoś tak mi się spodobało ;)

Ale w sumie to wiem już mniej więcej co chciałem wiedzieć.
Miecze! Miecze! Miecze!
Zorann (Administrator) #7
No raczej tego nie bede czytac calego ;)
Widze tylko ze to jakis reality show ze wspolzawonictwem zeby wygrac milion zielonych. Powiedzmy, ze nie bedzie miliona, a udzial nie bedzie dobrowolny. I bedzie bardziej wspolpraca niz wspolzawodnictwo. Zasady raczej tez sie zmienia ;)
Marqs #8
W skrócie to startuje tam X par i mają dotrzeć do danych punktów kontrolnych po drodze wykonując różne zadania mając ograniczony budżet. Startują i mają gdzieś dotrzeć, tam czeka na nich zadanie albo wskazówka dotycząca tego gdzie jest kolejny punkt kontrolny itd a z ostatnimi na mecie się żegnają. Całkiem przyjemnie się toto w wakacje oglądało w czasie relaksacji ;)

Acz gdybyś nabrał chęci na kolejną "normalną" sesję to ten... nie żebym się reklamował czy coś ale miło by było itp ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
Aru #9
Member since Feb 2008 · 39 posts
Group memberships: Użytkownicy
Hmmm.....doswiadczenia w zadnych sesjach rpg nie posiadam ale kiedys sprobowac bede musial :) Choc raczej nie tym razem ;) Teraz bede obserwatorem.
Lubie się czepiać,nie bijta :P
Zorann (Administrator) #10
Aru: Ja bym raczej zachecal do bycia uczestnikiem. Zwlaszcza ze sesja eksperymentalna, a zatem znakomita do wyprobowania swoich sil ;)

Marqs: Byc moze, ale najpierw chcialbym zrobic eksperymentalna. Ta bedzie miala siakies tam zakonczenie i nie powinna trwac zbyt dlugo. Tyle ze jak wszyscy podejda do tego tematu w ten sposob to graczy nie bedzie. Spodziewalem sie, ze tak eksperymentalne podejscie zainteresuje coponiektorych odwaznych, a tu wszyscy sie wystraszyli... Poki co mam 1 gracza. Za minimum do startu uznaje 3.
Theodrus #11
Member since Feb 2008 · 376 posts
Ja bym się zapisał ale ten 5 punkt, mnie trochę przeraża. Nigdy nie lubiłem opisywać charakteru osób trzecich.
Także najbardziej ambitną grą łapiącą się pod rpg jest Wanderer, i mam sporo obaw czy bym sobie poradził.

Co do przykładu z łukiem i smokiem ja bym strzelał. Bo raczej nie dam rady uciec a tak może trafie.
Zorann (Administrator) #12
5 punkt przeraza? Dam przyklad:

- XXX, Kumpel z klasy, lubie go. Spokojny gosc, niewiele mowi, duzo pije i jara trawke. Ubiera sie w dresy ale nie utozsamia sie z marginesem spoleczenstwa, ma przekrwione oczy i duzy czerwony nochal ;)
- YYY, moja siostra, lubie ja ale nie dluzej niz godzine dziennie. Szczupla blondynka, spontaniczna, lubi sie bawic i nosic jeansy.
- ZZZ, znajomy z klasy. Nie lubie tego typa. Umiesniony jak pudzian, chodzi codziennie na silownie i ma mozg z budyniu. Lubi zaczepiac slabszych i szukac okazji do bardachy. Pokazalem mu bardache w Wandererze. Nie przypadla mu do gustu.
Nic strasznego ;)
To jest po to zebym mogl jakos ta osobe opisac, przykladowo: Do pokoju wchodzi szczupla blondynka w jeansach. No bo tak to bym musial tworzyc sciagajac dane z sufitu, a tak to bede mial chociazby te 3 szczegoly - ze nie jest gruba, ze ma jasne wlosy i w co jest ubrana (nie ma kompletu... hmm...).
No i charakter wystarczy opisac 2-3 slowami. Zebym wiedzial, czy sie ma koles rozplakac na widok rozcietego palca, czy zaczac sie tarzac ze smiechu. To i tak bedzie improwizacja, ale zeby zachowac pozory ;)
Teppic d'Villazon #13
User title: Złowrogi Tłumacz
Member since Jan 2007 · 3183 posts · Location: Półleżące
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Graficy, Skrybowie Mod, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Czyli chwilka, bo nie do końca rozumiem...
Osoba, którą mamy odgrywać to ja?
I jak dane mają się pojawić w opisie konta, jesli nie mamy ich zamieszczać na forum, tylko wysyłać tobie?
[Image: http://img510.imageshack.us/img510/5030/vincent2.gif]
Teppic[547] | Valence[5829] Jon Doe[6206] | Vlad[2392] | Burch[878] | Lord Myron[602]
[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
Marqs #14
Ot, ludzie jakoś tak niechętnie do eksperymentów podchodzą i pewnie wolą siekać smoki i ratować księżniczki niż grać sobą ;) Plus niektórzy wolą inny klimat.

Ale jakby brakowało wam jednego gracza i MG by bardzo chciał się w taką sesję pobawić to niech da znać, mogę się skusić ;)

Wiadomo, zadowolony MG to większa szansa na nową sesję. A nowa sesja to większa szansa, że trafi się na to co się na prawdę lubi (choć kto wie, może się przy okazji gracze przekonają do takich eksperymentalnych) :)
Miecze! Miecze! Miecze!
Aru #15
Member since Feb 2008 · 39 posts
Szczerze mówiąc pomysł jak dla mnie bomba ;) Ale ja się nie zbliżam za mało doświadczenia z tego typu rozgrywkami mam :)(właściwie to zero doświadczenia)Żółtodziób jak ja by tylko zawadzał ;)A tak w ogóle to ile osób już jest chętnych?3 jak wcześniej?
Lubie się czepiać,nie bijta :P
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 248.7 ms (191.6 ms) · 140 database queries in 13.3 ms
Current time: 2020-08-14, 18:40:31 (UTC +01:00)