Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Co tam słychać...
Strona:  1  2  3  następna 
Awatar
Vandhall (Administrator) #1
Członek przez Sty 2007 · 4380 postów · Położenie: Kathanorn
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: Co tam słychać...
Dawno nie pytałem...

Jak wam się żyje w naszym świecie?

Warunkiem marudzenia i utyskiwania jest napisanie czegoś co jest ciekawe i miłe.
[Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Awatar
Miglanc #2
Tytuł użytkownika: Warlike Archer
Członek przez Sty 2007 · 927 postów · Położenie: Częstochowa/Wrocław
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Mnie ogółem się żyje dobrze :) Czekam na nowe przygody i trenuję w między czasie by dostać się do gildii bowmanów.. A może jakaś zapowiedź na daleki termin turnieju ?:> Np. na wielkanoc ?
Reprezentuję Bałwanów.
Awatar
Marqs #3
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3959 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
Tak ogólnie to żyje mi się... nudno. Nie, żebym narzekał na wolne tempo rozwoju postaci i monotonie tego procesu... tak prowadzę postać i w sumie to mój wybór (choć od czasu do czasu coś dla odmiany było by miłe :))

Brakuje mi natomiast czegoś, co by zwiększyło więź z tym światem. Ot klimatyczna karczma czy jakaś zupełnie podstawowa historyczna wiedza o wydarzeniach, o których można by sobie porozmawiać. Właśnie tego zagłębienia w świat mi najbardziej brakuje.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Awatar
Hakkonen #4
Tytuł użytkownika: Markiz
Członek przez Sty 2007 · 10 postów · Położenie: Kraków
Zyje sie dobrzem moim wszystkim postacia... Mi tak dobrze juz nie bo sesja :)

Przydala by sie rzeczywiscie wieksza wiez ze swiatem, ale od tego jest biblioteka. Z checia widzialbym tez cechy rzemieslnicze. Ot, nic specjalnego, jednak wejsc moga tylko osoby danego zawodu, i wogole rozwiniecie zawodow najchetniej bym widzial.

Moze jakis maly globalek wymagajacy zawodow? Krolestwo szykuje sie na wojne i trzeba wyprodukowac zbroje, miecze itd (wczesniej zas kopac urobek, i scinac drewno na luki), czy tez glud w jakiejs wiosce i trzeba by jedzenie (robione przez piekarzy, mlynarzy, rzeźników itd) przygotowac by wies poratowac (zwlaszcza ze karawany maja byc robione).

A poza tym dzieki wielkie za gre :)
Hakkonen - human adept 16
Bragar - dwarf recruit 14
Tre Gaddar - human adept 14
Kotul - human recruit 11

Mall Family
Awatar
Zorann (Administrator) #5
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4820 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Marudzenie:

Pamietasz szefie, gdy na zlocie XXX sie skarzyl, ze wydal 400E i nadal nic z questu 'skrzynia w lesie'? Ja wydalem juz znacznie wiecej i zadna z moich postaci go jeszcze nie znalazla... Szukanie questow z grubsza do przebudowy IMHO.

Studnia (grrrr)

Brak skilla dla Archera ;)

Ciekawe i mile:

Gra sie rozwija, dochodza featursy, a to zawsze jest ciekawe i mile ;)

No i quest na bowmana wreszcie trudny jak nalezy, nikt nie bedzie twierdzil, ze to cholota ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Miglanc #6
Zorann chodzi Ci o znalezienie przygody "skrzynia w lesie" czy jej wykonanie ?:> Bo znaleźć to ją znalazłem 2oma postaciami bez problemu..
Reprezentuję Bałwanów.
Awatar
Marvik #7
Członek przez Sty 2007 · 30 postów
W odpowiedzi na post #5
Jako w miarę nowy gracz, muszę przyznać, że jest bardzo pozytywnie, wreszcie gra, która nie wymaga ślęczenia całymi dniami, żeby dotrzymać innym kroku. Miło widzieć, że gra się rozwija i co chwilą pojawiają się nowe opcje, a to co jest w planach wygląda na prawdę imponująco. To, że są kapłani też wielki plus, z tego co widziałem to bardzo rzadko w tego typu grach ktoś się podejmuje wprowadzić taką profesję, a jak już to jest to po prostu mag ze zmienionymi statystykami.

No to teraz marudzenie :) Denerwują mnie wszystkie "niezapowiedziane" nowości, bo mam wrażenie, że odwlekają termin wprowadzenia klanów, a wtedy dopiero gra rozwinie na prawdę skrzydła i będzie mogła stać się prawdziwym hitem. Jest to dla mnie tak oczywiste, że aż mam wrażenie, że Vandhall specjalnie odwleka wprowadzenie klanów bojąc się sławy i bogactwa :D
'A true warrior trains for battle, but prays for peace'
Ten post ostatnio był zmieniany przez Marvik o 31.01.2007, 16:36.
Awatar
Zorann (Administrator) #8
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4820 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
W odpowiedzi na post #6
Zorann chodzi Ci o znalezienie przygody "skrzynia w lesie" czy jej wykonanie ?:> Bo znaleźć to ją znalazłem 2oma postaciami bez problemu..
Pisze przeciez, ze nie znalazlem. Ze znalezc mozna to wiem, ale obecny system szukania przygod jest dla mnie rownie porywajacy co wydanie 200E z miejsca na studnie tylko po to zeby nic nie zyskac. A juz takich seansow mialem kilka na pobocznych postaciach.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Wiosna #9
Tytuł użytkownika: Upadły paladyn
Członek przez Sty 2007 · 209 postów · Położenie: Gdańsk
Członkostwo w grupach: Global Makers, Użytkownicy
Teraz zacznie się wielkie marudzenie. Co mi się nie podoba (od rzeczy najbardziej mnie drażniących do najmniej)
1 Random w zdobywaniu specjalizacji i w szukaniu przygód
2 Praca praktycznie tylko dla podobnych mi zapaleńców
3 Baza ekwipunku (pancerze), która jest w zasadzie tylko dekoracją. I tak wszyscy śmigają w skórzanym secie. Może w wyższych gildiach będzie lepiej ale w miastach, które odwiedziłem jest lipa.
4 Monki, monki gdzie jesteście. Gildia dla milionerów normalnie. Raz, że monk musi ciułac kase i na czary i na sprzęt to jeszcze ma gildie do której dostęp jest kilkukrotnie drozszy niż do innych.

Dlaczego zatem gram? Bo uważam Wanderera za najlepszą gre MMORPG przez przegladarke na jaka kiedykolwiek trafiłem, widzialem czy słyszałem. Dlatego, ze gra ciągle się rozwija a admin nie olewa userów. Dlatego, że tutaj kazdy może mieć wpływ na to jak ta gra będzie wyglądac w finalnej fazie.
Żegnajcie
[Obraz: http://img146.imageshack.us/img146/4269/nazwy8uq.png]
DawidDragoner #10
Członek przez Sty 2007 · 12 postów · Położenie: Katharthorn
Ogólnie się żyje dobrze lepiej niż przed minotaurami tak ogólnie to gra ma kilka niedociągnięć które są moim zdaniem nieistotne jednak tak naprawde brakuje tylko 1 rzeczy do tego by gra po prostu rozbłysła swoją świetnością a mianowicie gildii zakładanych przez graczy a poza tym jeszcze questów grupowych coby gildie miały większy sens i uważam że gdyby to zostało dodane gra stała by się po prostu genialna owszem wymaga to sporo pracy ale sądze że gra jest warta świeczki bo gildie zakładały by swoje fora i rozsławiały by grę co przyciągnęło by rzesze nowych graczy a nowi gracze to więcej kaski za wykupywane ordery czyli spora korzyść więcej kasy szef mógłby przeznaczyć na nowy szybszy serwer i gra w końcu mogłaby przy odrobinie szczęścia zostać rozsławiona na skale światową bo moim zdaniem wtedy żaden ogame czy inny bitefight nie dorastałby do pięt wandererowi choć już są gorsze jednak mają więcej graczy. Mam nadzieje że Vandhall przemyśli moją sugestie i uzna gildie i questy grupowe za priorytet
Awatar
Marqs #11
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3959 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
W odpowiedzi na post #9
No nie byłbym sobą gdybym tego nie skomentował :P

Cytat za Wiosna:
Teraz zacznie się wielkie marudzenie. Co mi się nie podoba (od rzeczy najbardziej mnie drażniących do najmniej)
1 Random w zdobywaniu specjalizacji i w szukaniu przygód
Zdecydowanie popieram.
2 Praca praktycznie tylko dla podobnych mi zapaleńców
Nie popieram, praca jak dla mnie (pomijając bezsensowne zdobywanie specjalizacji) jest dobra.
3 Baza ekwipunku (pancerze), która jest w zasadzie tylko dekoracją. I tak wszyscy śmigają w skórzanym secie. Może w wyższych gildiach będzie lepiej ale w miastach, które odwiedziłem jest lipa.
Że jak? Toć jest sporo całkiem ładnych pancerzy wprost idealnych do wykonywania z nimi zadanek na awans.
4 Monki, monki gdzie jesteście. Gildia dla milionerów normalnie. Raz, że monk musi ciułac kase i na czary i na sprzęt to jeszcze ma gildie do której dostęp jest kilkukrotnie drozszy niż do innych.
Bez przesady, że kilkukrotnie. Squire też nie mają blisko, squire też wydają majątek na sprzęt. Ale jeśli zadanie na awans będzie naprawdę ciężkie, to niegdysiejsze stwierdzenie "rycerze to elita" trzeba będzie zmienić na "gildie z południa to elita" ;)
Dlaczego zatem gram? Bo uważam Wanderera za najlepszą gre MMORPG przez przegladarke na jaka kiedykolwiek trafiłem, widzialem czy słyszałem. Dlatego, ze gra ciągle się rozwija a admin nie olewa userów. Dlatego, że tutaj kazdy może mieć wpływ na to jak ta gra będzie wyglądac w finalnej fazie.
O, bardzo dobre podsumowanie, z którym w pełni się zgadzam.

A co do tak forsownego wspierania jak najszybszego pojawienia się klanów jakie propaguje wielu graczy. Cóż, moim zdaniem kolejność zapisana w "co będę robić..." jest bardzo dobra. Najpierw klimat (dla wielu tak ważny jak rzeczone klany), potem kilka rzeczy i dopiero gdy gra będzie gotowa gwóźdź programu: klany.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Awatar
Colan #12
Tytuł użytkownika: Baron
Członek przez Sty 2007 · 730 postów · Położenie: Gdańsk
W odpowiedzi na post #10
Ano to i ja swoje 2 grosze dorzucę ...

Generalnie zgadzam się z przedmówcami. Gra się rozwija i ma przed sobą perspektywy, gracze mogą czynnie uczestniczyć w jej rozwoju, miło się rozprawia na forum a gra jest czasooszczędna tzn. faktycznie nie muszę ślęczeć nad nią z zegarkiem w ręku jak w ogame czy też tak jak w red dragonie klikać zawsze turki bo inaczej w plecy wojna ... I to jest bardzo fajne ...

jeśli chodzi o minusy, to faktycznie brak tej więzi wspomnianej i trochę kuleje dynamika grania. Bo tak naprawdę gdy kliknę sobie w te 5 minut całą energię z rana i jeszcze wejdę do karczmy na odpoczynek to praktycznie jestem odcięty od świata Idaionis i tyle mnie widzieli (dobrze że chociaż na forum pisać wtedy można). Podobnie jak ktoś wcześniej myślę też że dynamika rozwoju postaci jest za wolna - właściwie to w praktyce zostaje klik klik klik w ikonkę atak, później raz na tydzień jakaś przygoda i staje się to trochę monotonne. Niewątpliwie wprowadzenie rozmów w karczmie podczas odpoczynku (temat dyskutowany jakiś czas temu), ciągłe zwiększanie przygód dostępnych dla różnych leveli, zwiększenie różnorodności zarobku (żeby praca była godnie płatna w miarę szybko a nie po 2 latach grania), cykliczne przygody w którym można zarobić (np. polowania królewskie  2 razy na miesiąc - tropimy jak minotaurów jakiegoś zwierza i za każda skórę dostajemy kasę, etc.), cykliczne festyny lub turnieje, które spowodują ruch w królestwie, wprowadzenie może profesji non-battle - pewnie nie jeden z nas chciałby być kupcem czy rzemieślnikiem wykuwającym zbroję czy handlującym czymś i bogacącym się i przede wszystkim klany i ich siedziby gdzie można je urządzić , pogadać  z bywalcami, ustalić co dalej - spowodują iż ta monotonia zostanie przerwana ... Czyli jednym słowem wprowadzenie większej interakcji między graczami która z poprawianym klimatem krainy da nam świat fantasy o jakim marzymy ;)

No ale generalnie mam bardzo dobre zdanie o Naszej gierce no i póki co wciąż mi jej mało ...
Order  Sokoła
__ [Obraz: http://img209.imageshack.us/img209/4597/herbwielkimistrzminidr3.gif] __
 Semper fidelis
Awatar
Miglanc #13
Hmm ale nie można z tymi turniejami przesadzać.. za często to się znudzi i zrobi monotonne.. Myślę że gra nabierze dynamiki wraz z wdrożeniem w życie "bounty hunt" walk grupowych i klanów :)
Reprezentuję Bałwanów.
Awatar
Drwal #14
Tytuł użytkownika: Dark Woodman
Członek przez Sty 2007 · 22 posty · Położenie: Wertykalne (Katowice/Gliwice)
W celu urozmaicenia rozgrywki:

1. Wiecej questow / bardziej zroznicowane poziomy trudnosci stworow. Teraz jest tak, ze po paru miesiacach gry, na tym 20lev ma sie 10? 15? questow zaliczonych. Powinno byc imho duzo wiecej questow na nizsze levele. I w ogole na wszystkie. Jesli brakuje scenariuszy, to moze wprowadzic poziomy trudnosci - takie spidery na Easy mozna by przejsc na 12lev, Normal na 20, Heroic na 30+, etc.

1.1. Mini-questy, lub: questy zleceniowe - okresowe zlecenia od miejscowych NPC'ow. Dajmy na to szewc w Kowd skupuje futra lisow, bo miesieczny transport zostal rozkradziony przez zbojcow (pozdr brigandow :) ) i mozesz  isc na jakikolwiek quest z lisami i masz np licznik zabitych lisow (dopoki nie bedzie wypadania itemow ze stworzen), jak osiagniesz odpowiednia wartosc, wracasz do szewca i oddajesz za nagrode (moze byc do wyboru: kasa, trening w jakiejs umiejetnosci, duzy bonus do profesji szewca, etc...).

2. Skoro i tak wiekszosc czasu spedza sie na PvP to urozmaicic walki!! Np wprowadzic wiecej turniei: moglyby byc rozne: ogolne, klasowe, specyficzne (np kto dalej dobiegnie pod ostrzalem wiezy luczniczej, kto wytrzyma dluzej na golasa, przyjmujac ciosy kilku stworkow, etc...). Moglyby sie dzielic na:
elitarne - rzadkie, dobre nagrody, slawa, dostepne dla ogolu;
mini-turnieje sit&go - zapisujesz sie za energie potrzebna w przyszlosci na rozegranie i wpisowe i jak sie zbierze wymagana ilosc osob (5? 8?) to turniej jest rozgrywany i formularz przebiegu jest dostepny dla kazdego pod jakims linkiem w jakiejs zakladce... zwyciezca bierze 55% wpisowych, drugi 35%, czy jakos tak. Nie musisz czekac na ludzi, mozesz robic co chcesz (energie i kase juz dales), mozesz sie wypisac - wtedy odzyskujesz powiedzmy 80% kasy+energii.
Dark Woodman Jorglim [54] - Krasnolud, Wojownik
Boen [43] -  Człowiek, Mnich
Virro [32] -  Elf, Strzelec
Ten post ostatnio był zmieniany przez Drwal o 01.02.2007, 11:07.
Awatar
ElAdamo #15
Członek przez Sty 2007 · 1281 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
Plusy:

Spokojna rozgrywka bez ingerncji innych graczy
Ciągły rozwój gry i możliwość uczestnictwa w tym procesie
Podróże konne
Questy z randomami, zagadkami, ukrytymi lokacjami i wyborem postępowania
Okresowe globale, turnieje
Tablice ogłoszeń ("Tu byłem" Kamraz)
Kilka kont do wyboru i związane z tym ułatwienia

Minusy:

Brak sensownych zbroi do wyboru
Brak możliwości blessowania przedmiotów
Brak wypadania przedmiotów
Mało rodzajów monstrów w początkowych kilkunastu questach(wilki, szczury)
Mała aktywnośc dziennika (wpisy tylko o energii i questach ukończonych a powinny automatycznie zapisywać się informacje gdzie jaki quest jest i ile kosztuje i gdzie trening)
Tata Ani i Ewy
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  1  2  3  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 242,1 ms (187,4 ms) · 146 zapytań do bazy danych w czasie 14,2 ms
Bieżący czas: 18.10.2018, 14:36:42 (UTC +01:00)