Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Ciche chlipniecie...
Page:  previous  1  2  3 ... 76  77  78  79  80 ... 123  124  125  next 
Marqs #1156
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 66863
V kazał przez brak zrobionego na czas awansu ;) Gdybym expił zamiast siedzieć na osadzie to właśnie bym pisał tutaj, że jeszcze tylko kilka dni i 125 a tu questa nie widać.

Co ja poradzę, że mam zboczenie z robieniem zadań na najniższym możliwym lvlu?  :-p
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
This post was edited on 2010-08-12, 22:03 by Marqs.
Kaniponk (Administrator) #1157
Member since Jan 2007 · 1796 posts · Location: UTG
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
Co ja poradzę, że mam zboczenie z robieniem zadań na najniższym możliwym lvlu?  :-p
Bierz te niepowodzenia na klatę jak facet, a nie robisz po kazdym takim nieszczeciu wpis tu króliczku ;]
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
This post was edited on 2010-08-13, 01:24 by Kaniponk.
Marqs #1158
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Cichaj tam robaczku :D To mój ulubiony temat na tym forum, nie mogę pozwolić, żeby zbyt długo leżał bez nowych postów, tak być nie może! ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Zorann (Administrator) #1159
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4837 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Jakbym go wyczyścił, to Marqs miałby mniej postów, niż niektóre piotrkixyz ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Losstarot (Administrator) #1160
Member since Jan 2007 · 2618 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Polska jest na prawdę fajnym krajem, w policji do jednego wora wrzuca się pijanych  kierowców samochodów i rowerów, więc policjanci zwiększają sobie statystyki polując na rowerzystów.
I tak jadąc na rowerze i mając coś ponad promil (opadająco) traci się prawko na 2 lata, dostaje się 200zł mandat, nie wiem ile punktów, traci się 10% wypłaty z 10 następnych miesięcy i dostaje 2 letni zakaz prowadzenia pojazdów w tym rowerów. Po prostu zajebiście.

PS. to nie ja :)
Wanderer !!!
Michalero #1161
Member since Jun 2010 · 97 posts · Location: Ustrzyki Dolne, Warszawa
Group memberships: Użytkownicy
Spokojnie Loss już nad tym pracują ;)
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/440637,za_jazde_rowe…
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Zorann (Administrator) #1162
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Właściwie to traci się prawo jazdy, można jak mi się zdaje jeździć dalej na rowerze, po prostu kartą rowerową jest dowód osobisty - na tego typu pojazdy nie trzeba mieć żadnych dokumentów, tylko wiek (a powinno być IQ ;) ).

Aczkolwiek to prawo jest dobre. Jeśli ktoś jest na tyle nieodpowiedzialny, że nie potrafi skorzystać na trzeźwo z roweru, to nie powinno mu się powierzać samochodu. Isnt it?
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Losstarot (Administrator) #1163
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Dostał, a właściwie dostanie adnotację że zakaz jazdy rowerami też.
To prawo nie jest dobre tylko śmieszne, rozumiem jakby jechał normalną drogą, ale jechał gruntową po której jeździ 20 samochodów dziennie.
Poza tym co innego jechać na rowerze po pijaku a co innego autem.

Ciekawe jakby jechał hulajnogą :D
Wanderer !!!
Zorann (Administrator) #1164
Hulajnoga chyba by się liczyła tak samo jak rower, tylko w lokalnej prasie wyglądałoby zabawniej ;)

Przypadek z drogą gruntową jest faktycznie pozornie śmieszny i jest jasne o co chodziło policjantom - wystawienie mandatu, a nie poprawienie bezpieczeństwa (przy czym nie neguję faktu, że bezpieczeństwo przy okazji faktycznie poprawili). Spójrzmy jednak na to z szerszej perspektywy.
Jako kierowcy jednego z 20 przejeżdżających tamtędy danego dnia samochodów, który by akurat rozjechał pijanego rowerzysty który mi się przewróci wprost pod koła, stan i rodzaj nawierzchni, oraz natężenie ruchu nie robiłyby mi wielkiej różnicy, prawda?
Pijanego rowerzystę wolę o tyle, że to ja jego rozjadę, niźli on mnie. Choć wyprzedzający go na swoim Wandererze (motorze) Teppic z pewnością by nie potwierdził tego beztroskiego podejścia, gdyby rowerzysta akurat zrobił ładną pętelkę. Zderzenie z rowerzystą dla motocyklisty niekoniecznie jest niebezpieczne tylko dla drugiej strony.
Trzeba po prostu zrozumieć, że zachowanie nieodpowiedzialne jest nieodpowiedzialnym. Zataczający się pijak idący na chodniku na piechotę jest niebezpieczny, a co dopiero jadący na rowerze. Skoro takowy nie potrafi uszanować prawa, które wszak znał na pewno, i prowadzić rower idąc obok niego, to dlaczego się dziwi, że został ukarany za jego złamanie?

Mało tego: nie potrafi ocenić swojego stanu. Świadczy to o tym, że nie jest godzien zaufania. On powiedział (swoimi czynami): "Po alkoholu można jeździć na rowerze, nie będę przecież szedł pieszo, a prawo jest głupie, olać system, poza tym na tej drodze jest mały ruch więc co może się stać, a ja jestem w końcu trzeźwy, bo mam promile opadające".
Należy zatem założyć, że kiedyś, a może już teraz, jest skłonny uznać, że "przecież po jednym piwie można jechać samochodem". Gdy ktoś wysuwa takie stwierdzenie - jest oczywistym, że problem nie stanowi ani prawo, ani alkohol, tylko osoba, która z alkoholem ma kłopot.
Losstarot (Administrator) #1165
Co do nawierzchni, mając jakąś terenówkę może odważyłbym się tam wrzucić drugi bieg, także o dużych szybkościach nie ma mowy :) tak samo o zataczaniu się.
Z wiesz o tym że po spożyciu alkoholu nie można prowadzić roweru ? ... no to już wiesz :D

Mało tego: nie potrafi ocenić swojego stanu.
Myślę że bardzo dobrze wiedział jaki jest jego stan, wszak nie został zatrzymany za niebezpieczną jazdę, tylko do "rutynowej kontroli"
Nie można się jednak nie zgodzić ze stwierdzeniem "Piłeś nie jedź", jeżdżenie po alkoholu jest nieodpowiedzialne, ale IMHO w tym wypadku kara jest nieadekwatna.
Wanderer !!!
Zorann (Administrator) #1166
Quote by Losstarot:
Z wiesz o tym że po spożyciu alkoholu nie można prowadzić roweru ? ... no to już wiesz :D
Prowadzić w znaczeniu iść obok niego? Nie wiedziałem. Cóż, pytanie, czy Twój znajomy wiedział. Krótko - było trzeba rower zostawić w domu albo nie pić gdy się go już miało na miejscu. Gdyby rower prowadził, może kontroli by nie było, albo na upomnieniu by się skończyło.

Co do nawierzchni, mając jakąś terenówkę może odważyłbym się tam wrzucić drugi bieg, także o dużych szybkościach nie ma mowy :) tak samo o zataczaniu się.

Ja to widzę tak:
Ledwo przymierzam się do wyprzedzenia nie zataczającego się rowerzysty z zawrotną prędkością 20km/h, kiedy temu nagle z niewyjaśnionych przyczyn lewa noga ześlizguje się z pedała w momencie, kiedy winna nań nacisnąć, powodując utratę równowagi. Trzeźwy rowerzysta zdający sobie sprawę ze swojego stanu z 1 promilem opadającego alkoholu we krwi przewraca się, a jako że był pół metra z przodu, to nie zdążam zahamować nawet z tych 20km/h. Brakuje mi 10cm drogi hamowania by uniknąć następstw wydarzenia brzemiennego w skutki. A z pozytywnych skutków owego wydarzenia wynika tylko fakt, że odtąd wiem, jakiż to odgłos wydaje miażdżona ludzka czaszka, względnie klatka piersiowa, która akurat znalazła się wprost przed kołem samochodu w niewłaściwym momencie.
Nie trzeba zawrotnych prędkości, by kogoś uszkodzić/zabić...
Fakt - mam bujną wyobraźnię, ale czyż nie wyobraźnia jest tak ważna, by uniknąć pewnych sytuacji na drodze?

Mało tego: nie potrafi ocenić swojego stanu.
Myślę że bardzo dobrze wiedział jaki jest jego stan, wszak nie został zatrzymany za niebezpieczną jazdę, tylko do "rutynowej kontroli"
Nie można się jednak nie zgodzić ze stwierdzeniem "Piłeś nie jedź", jeżdżenie po alkoholu jest nieodpowiedzialne, ale IMHO w tym wypadku kara jest nieadekwatna.

Gdyby swój stan ocenił właściwie, to by się zachował adekwatnie do tej oceny i w efekcie uniknął kary.
Pytanie: Wiedział, że pił alkohol, czy też myślał, że to 0% kompot? Jeśli wiedział, że pił, to znaczy, że zdawał sobie sprawę z tego, że pił. Z tego masła maślanego wynika fakt, że swój stan znał, lecz go zbagatelizował, czyli zachował się nieodpowiedzialnie, bądź też ocenił niewłaściwie, uznając, że jest wystarczająco trzeźwy by móc jechać (gdzie "wystarczająco trzeźwy" oznacza tyle, co "Piłeś - nie jedź").

Kara jest surowa, pozornie nieadekwatna, ale w przyszłości może zapobiegnie nieszczęściu i uratuje komuś życie. Warto zaryzykować wystawienie nieadekwatnego, acz zgodnego z prawem mandatu, mając to na uwadze ;)
Losstarot (Administrator) #1167
:) dobra, kończmy ten temat i chodźmy się napić :D
Wanderer !!!
Zorann (Administrator) #1168
Racja, bo trzeźwiejem od tego kłapania ;)
Minkiel #1169
Member since Apr 2007 · 1291 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
Odpowiedzialność zawsze ponosi nietrzeźwy, więc jak pijany kolarz wpadnie Ci pod koła to jego wina. :)

[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]

Serwis nart Kraków
gorthaur #1170
Member since Jan 2007 · 1395 posts · Location: BaradDur
Group memberships: Użytkownicy
I tu się mylisz, jesteś nawalony w sztok i przechodzisz po pasach na zielonym a w ciebie wjeżdża samochód , wina pijanego pieszego co szedł poprawnie? nietrzeźwego kierowcy nie jest zawsze winny- to taki mit :)
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3 ... 76  77  78  79  80 ... 123  124  125  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 343.8 ms (277.3 ms) · 144 database queries in 148.8 ms
Current time: 2019-11-17, 01:43:21 (UTC +01:00)