Not logged in. · Lost password · Register
Page:  1  2  3  4  next 

All posts by Loderic (57)

topic: Urozmaicanie gry  in the forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna
Loderic #1
Member since Dec 2009 · 57 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Ostatnia wiadomość od animatora jest prawie sprzed 3 tygodni, z 25 maja. To jeśli wysuwa się wniosek, że nawet napisanie przygody na ostatni awans jest właściwie tylko kosmetyką to chciałbym w tym wątku podsumować co można jeszcze zrobić dla urozmaicenia gry bez Vanda. Mamy turnieje i kwestia co jeszcze? Wszystko inne wymaga ingerencji animatora? Właściwie to mogę też przypuszczać, że za przyznawanie nagród stoi animator. Wobec tego, żeby się dowiedzieć jakie są możliwości i biorąc pod uwagę aktywność zostaje mi wniosek o dołączanie do animatorów trochę w ciemno?
Loderic #2
In reply to post ID 94010
Chciałem odpisać szybciej, a wyszło jak zwykle :) Jeden z animatorów wysłał mi prywatną wiadomość w grze czy chciałbym napisać przygodę na ostatni awans i musiałem odmówić, bo nie czułem się na siłach, żeby sprostać klimatowi, którego przede wszystkim doświadczyłem w trakcie przygody na twardziela (ah, ten umysł ścisły). Wciąż też nie wiem, jakie inne możliwości miałbym jako animator, więc odnosząc się do słynnego motta Hipokratesa "Po pierwsze, nie szkodzić.", wolę odmówić zanim zdecyduję się na coś, co mogłoby popsuć zabawę garstce pozostałym. Szkoda też, że nikt poza Zorannem nie odpisał w tym wątku, może ktoś zdołałby mnie jeszcze zachęcić do dołączenia do grona animatorów, zwłaszcza, że proponowałem owej osobie, która wysłała mi wiadomość inne możliwości urozmaicenia gry w ciemno, ale nie otrzymałem odpowiedzi.
topic: Przygoda na trzeci awans - Twardziel (Uwagi i zażalenia)  in the forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna
Loderic #3
In reply to post ID 94015
Kolejny twardziel w krainie, dla potomnych (trochę podskilowane w trakcie rozkminiania zagadek):

Dodge 125 (133)
Magic 59 (64)
Mace 125 (121)
Crossbow 34 (37)
Parry 93 (92)
Disarm 61 (61)
Ambush 39 (42)

Dodatkowo potwierdzam informacje z poprzednich postów, Sekret Krasnoludzkiej Jaskini jest częścią zadania na awans.

EDIT: Przepraszam, że zapomniałem dodać, że bez wsparcia udzielonego mi w tym wątku raczej bym nie znalazł ani motywacji ani nie byłbym w stanie odnaleźć kolejnych kroczków, żeby dotrzeć do końca :)
This post was edited on 2020-06-10, 22:56 by Loderic.
topic: Tajemnicza zagadka druga część - Sekret krasnoludzkiej jaskini  in the forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna
Loderic #4
In reply to post ID 94014
Znalazłem w końcu chwilę i udało mi się. Sam nigdy bym nie wpadł i dopiero dość mocna podpowiedź khetsa mi pomogła, że chodzi o To. Dzięki za pomoc :)
topic: Tajemnicza zagadka druga część - Sekret krasnoludzkiej jaskini  in the forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna
Loderic #5
In reply to post ID 94005
Nie udało mi się rozwiązać dalej i poprosiłbym o jakąś wskazówkę albo jakieś odniesienie się do moich rozważań.  Początkowo myślałem, że chodzi o jakieś określenie człowieka np. podróżnik, potem przemyślałem, że to coś przeciwnego podróży jak domator. Potem zmieniłem kierunek i skupiłem się na słowie "tym" oraz, że może to być coś niematerialnego np. cel, nieznane. Nie wiem na ile się zbliżyłem do rozwiązania i powinienem szukać bardziej "specjalistycznego" słowa czy zabrnąłem na manowce i muszę jeszcze raz zacząć od początku i liczę na pomoc :)
topic: Przygoda na trzeci awans - Twardziel (Uwagi i zażalenia)  in the forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna
Loderic #6
In reply to post ID 94006
Myślę, że na razie powalczę z zagadką z SKJ i trochę mi na tym zejdzie :) Wielkie dzięki za zrobienie akcji poszukiwawczej za starożytną wiedzą z awansu, trochę to przypomina wykopaliska archeologiczne. Z tą wiedzą już mam z grubsza orientację w tym co potrzebuję jeszcze zrobić i pojawiło się światełko w tunelu, że się doczłapię kiedyś do awansu, a bez pomocy na pewno  bym utknął na amen.
Loderic #7
In reply to post ID 94003
Pisałem w wątku z awansem na twardziela, że nie mogłem nic znaleźć, ale po wczytaniu się już wiem, że chodzi o idarionis.com/forum/forum.php?req=thread&id=79 . Tyle, że główny wątek dotyczy pierwszej części zagadki i ... to mi przypomniało ile napsuło mi też nerwów i zagadka z perspektywy czasu mi się jednocześnie podoba i nie podoba :D Przy czym wskazówek do drugiej części nie ma w tym wątku poza stwierdzeniem, że jak ktoś sobie poradził z TZ/MR to poradzi sobie bez problemu z DCM/SKJ no i jestem ja :P Pouderzam głową z tydzień w mur i poproszę pewnie o kolejną wskazówkę, skoro autorem jest ta sama osoba co TZ.
Loderic #8
In reply to post ID 93999
Poszukałem i nie znalazłem wątku dotyczącego podpowiedzi do samej zagadki, tylko motywu z przebijaniem się przez potwory oraz szeroką dyskusję o nagrodzie z niej. Zgodnie z jednym z postem:
Bardy: Tajemnicza zagadka http://idarionis.com/forum/forum.php?req=thread&id=79
Bardy: Tajemnicza zagadka druga część - Sekret krasnoludzkiej jaskini

Powstał tylko wątek do pierwszej jego części. Więc zdecydowałem się stworzyć osobny wątek do tego http://idarionis.com/forum/forum.php?req=thread&id=5714 .
Co do tego co piszesz, że zagadka nie jest integralną częścią awansu mam nieco wątpliwości, bo w którymś momencie powinienem dostać informację o kontynuowaniu przygody na awans w T., a czegoś takiego nie kojarzę (ale też nie wykluczam, że gdzieś przegapiłem).
Loderic #9
Subject: Tajemnicza zagadka druga część - Sekret krasnoludzkiej jaskini
Cześć,

Mogę uzyskać jakieś wskazówki do rozwiązania poniższej zagadki?
"Jesteś, ale nie będziesz tym,
o ile zwiedziłeś lub zwiedzisz kawał świata
i będzie to przed kolejnym wyborem"

Drobną podpowiedzią będzie również to, czy wzmianka o wyborze dotyczy tylko tej części przyszłej, niedokonanej z tym zwiedzaniem?
Loderic #10
In reply to post ID 93996
Dzięki za wsparcie. Póki co sytuacja wygląda tak, że w Bardy pytając o gildię krogulca odblokowała mi się przygoda Grota Bohatera, po jej zrobieniu prawdopodobnie odblokowała się przygoda Sekret Krasnoludzkiej Jaskini, który nawiązuje do jakiejś wcześniejszej jaskini (więc to by się zgadzało). Utknąłem w niej na zagadce:
"Jesteś, ale nie będziesz tym,
o ile zwiedziłeś lub zwiedzisz kawał świata
i będzie to przed kolejnym wyborem"

Dodatkowo odkopałem ostatnią rozmowę z Beznosym:

Dumny z siebie wkraczasz do siedziby Beznosego. Bez słowa wręczasz Staremu sztylet. Ten wyraźnie zdziwiony ogląda broń, przez chwilę napawając się widokiem tak pięknie wykonanego przedmiotu, po czym wstaje z fotela i mówi:
- Całkiem nieźle szczeniaku. Może nawet będzie z ciebie kiedyś porządny szpieg albo zabójca. To teraz mam dla ciebie kolejne zadanie na awans.
- Że co?!? Jakie kolejne! Za ten sztylet miał być awans - nie kryjesz oburzenia i złości.
- Za sztylet zgodziłem się z tobą o tym porozmawiać - spokojnie odpowiada Beznosy.
Nie wiesz co powiedzieć, wyciulał cię ten stary pryk, dałeś mu taki zacny sztylet, a on chce jeszcze więcej...
- To będzie finalne zadanie, po którym osobiście wręczę ci awans na pełnoprawnego Twardziela - przerwał na chwilę abyś ochłonął po czym zapytuje - to jak zainteresowany?
- A co mam inne wyjście! - odszczekujesz.
- Wiedziałem, że nie jesteś głupi dlatego powierzam ci tą misję. A zadanie jest nieskomplikowane, choć nie łatwe. Otóż znajdź Gildię Krogulca.
- Gildię Krogulca? Zrobi się. To gdzie mam jej szukać? - pytasz całkiem szczerze.
Karzeł wybuchnął śmiechem i po chwili mówi:
- To właśnie twoje zadanie masz ja znaleźć smarku... możesz też pozdrowić ode mnie F*****, bo polazł tam i nie wrócił.
- Pewnie, pewnie i żadnej podpowiedzi?
- Żadnej - odpowiada krótko.
- Żadnej wskazówki?
- Ano nie...
- Nawet najmniejszej?
- Nawet!... A zabieraj mi się stąd - poirytował się Beznosy.
- Dobra, zatem znajdę ją i niebawem zobaczymy się znowu! - no i wychodzisz

Co do pozdrowienia członka gildii to tego na pewno nie zrobiłem i łącząc zebrane informacje, pewnie po zrobieniu przygody z zagadką kolejnym krokiem będzie pozdrowienie pewnej osoby w T.
Loderic #11
In reply to post ID 93991
Najpierw trzeba znaleźć Gildię Krogulca.
Potem załatwisz swoje sprawy z Beznosym. Powrót.
Loderic #12
In reply to post ID 93989
Tak, dalej nie jest zaliczone zadanie i nie mam poczucia, że udało mi się znaleźć gildię krogulca.
Loderic #13
In reply to post ID 93987
Jeżeli to nie jest nic bardziej skomplikowanego niż "/info gildia krogulca" to nie działa. Ogółem przypuszczam na podstawie postów w tym wątku, że potrzebuję rozwiązać więcej niż jedną zagadkę i prawdopodobnie chodzi o przygodę, w której trzeba się przebić przez mumie w pewnej przygodzie w jaskini w tej samej lokacji co odkryta przygoda Grota Bohatera. Przy czym w miarę możliwości wolałbym się upewnić, niż głowić się nad zagadką, która nie jest mi potrzebna do awansu, bo jestem słaby w zagadkach. Gdybym wiedział, że to jest to co potrzebuje to pewnie będę potrzebował wskazówki, a nie chciałbym o nią prosić, jeżeli jej rozwiązanie nie jest mi niezbędne do awansu.
Loderic #14
Subject: Urozmaicanie gry
Cześć,

Zakładając, że Vand za szybko nie wróci do aktywnego kodzenia i nie będzie możliwe, aby ktoś inny go wsparł w tym aspekcie chciałbym dowiedzieć jakie są możliwości, aby nieco urozmaicić grę. Dodatkowo mam pytanie czy w jakiś sposób ktoś chętny do pomocy może wesprzeć w wykorzystaniu tych możliwości np. ja?
Loderic #15
In reply to post ID 92541
Wróciłem do gry i utknąłem postacią po pokonaniu Leona i chyba po zrobieniu Groty Bohatera. Ktoś może mi udzielić wskazówek co do dalszych kroków?
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Special characters:
Page:  1  2  3  4  next 
Special queries
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 189.1 ms (134.5 ms) · 147 database queries in 18.5 ms
Current time: 2020-10-24, 18:14:16 (UTC +01:00)